"Przytul mnie" w Kinie na temat

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
6 lutego kino Helios oraz Gazeta Wyborcza zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w kolejnym spotkaniu z cyklu "Kino na temat". Tematem spotkania będzie problem cyberprzemocy wśród ludzi młodych, a pretekstem do dyskusji z udziałem ekspertów projekcja duńskiego filmu "Przytul mnie".

Głównym założeniem akcji "Kino na temat" jest rozwijanie w młodym pokoleniu umiejętności samodzielnej interpretacji. To także zachęcenie do częstszego wyrażania swojej opinii i aktywnego udziału w dyskusji dotyczącej ważnych tematów społecznych. Poruszany w tym miesiącu temat jest wyjątkowo aktualny, ponadto młodzież będzie miała okazję zobaczyć film wywołujący duże emocje w towarzystwie ekspertów i właśnie dzięki temu spotkaniu "oswoić" trudny temat. Film może stać się swoistego rodzaju szczepionką, gdyby kiedyś młodzież osobiście zetknęła się z podobną sytuacją.

Tematem przewodnim każdego spotkania z cyklu jest ważny dla młodego widza temat, do którego nawiązuje wybrany przez organizatorów film. Po seansie odbywa się dyskusja z udziałem młodzieży, ekspertów i zaproszonych gości, zakończona głosowaniem nad tezą postawioną na początku spotkania.

Organizatorzy podkreślają, że spotkania w ramach akcji "Kino na temat" to doskonała okazja, by pokazać młodym ludziom, że w dobie dynamicznego rozwoju mediów internetowych i powszechnego dostępu do szybkich informacji, dobry film może być medium, które w interesujący sposób mówi o tematach aktualnych i bliskich młodym.


"PRZYTUL MNIE"
Reż. Kaspar Munk; wyst. Julie Andersen, Frederik Christian Johansen, Sofia Cukic, Hicham Najid, Wili Findsen, Charlotte Fich; prod. Dania [2010]; od lat: 15; czas trwania: 80 min.

O FILMIE
Grupa nastolatków u progu dorosłości. Sara jest wrażliwa i spokojna. Dobrze się uczy i jest chwalona, czego nie można powiedzieć o jej kolegach, których interesuje wszystko poza nauką. W domu opiekuje się młodszym bratem, bo zapracowana matka pojawia się dopiero późnym wieczorem. Pewnego dnia w szkole Sara zostaje sprowokowana przez Mikkela. Starcie kończy się udawanym gwałtem, który ktoś uwiecznia telefonem komórkowym. "Teraz jesteś gwiazdą porno" - żartuje jeden z kolegów. Nagranie trafia do sieci i sytuacja szybko wymyka się spod kontroli. Klasowy "żart" przeradza się w konflikt, którego tragiczne konsekwencje są tylko kwestią czasu.

Źródło: Kino Helios

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy