Kwietniowy Elektryzujący Maraton Filmowy

Kwietniowy Elektryzujący Maraton Filmowy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W poniedziałek 28 kwietnia Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "ELEKTROWNIA" zaprasza na kwietniowy Elektryzujący Maraton Filmowy.

Projekcje odbywają się w Multikinie (Galeria Słoneczna), ul. Chrobrego 1. Ceny biletów: 1 film – 15 zł, 2 filmy – 24 zł. Bilety w sprzedaży od 22 kwietnia 2014 w tymczasowej siedzibie "Elektrowni" (ul. Domagalskiego 5) w godzinach 8-16 oraz bezpośrednio przed projekcją w Multikinie. Pierwszych sześciu widzów, którzy zakupią bilety nagradzamy zaproszeniami na "Elektryzujący Maraton Filmowy" w kolejnym miesiącu.


GODZINA 18:30 - "GOLTZIUS AND THE PELICAN COMPANY" - RADOMSKA PREMIERA
Dramat; reż. Peter Greenaway; prod. Chorwacja/Francja/Holandia/Wlk. Brytania [2012]; od lat: 18; czas trwania: 128 min.

Najnowszy film Petera Greenawaya ("Kontrakt rysownika", "Księgi Prospera", "Wyliczanka"), prześmiewcy obdarzonego niesamowitą wyobraźnią, który od czterech dekad kreuje na ekranie ekstrawaganckie, surrealistyczne, wizje procesu tworzenia i kondycji artysty. Ten zafascynowany malarstwem i architekturą twórca tym razem przedstawia historię malarza i rysownika Hendrika Goltziusa, który usiłuje przekonać morgrabię  Alzacji do sfinansowania drukarni, dzięki której mógłby wydać erotyczną, obrazkową wersje Starego Testamentu.

GODZINA 21.00 - "ZABIĆ BOBRA"
Dramat obyczajowy; scen. i reż. Jan Jakub Kolski; pod. Polska [2012]; czas trwania: 100 min.

Film producenta "Chce się żyć", wyreżyserowany przez wielokrotnie nagradzanego Jana Jakuba Kolskiego ("Jasminum", "Jancio Wodnik", "Pornografia"). Obraz został uhonorowany nagrodą główną Festiwalu Camerimage w konkursie Filmów Polskich a także nagrodą dla Najlepszego Aktora dla Eryka Lobusa na MFF w Karlowych Warach, który wcielił się w postać żołnierza sił specjalnych zmagającego się z trudnymi wspomnieniami z wojny w Czeczenii. Tytułowe   bobry stają się symbolem agresywnych czynników zaburzających rzeczywistość.

Źródło: MCSW "Elektrownia"

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy