"Księstwo" - KDF wrześniowe

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W najbliższą środę 12 września o godz. 12.00 i 18.00 w Resursie Obywatelskiej odbędzie się projekcja filmu „Księstwo” w reż. Andrzeja Barańskiego.


Film ukazuje życie polskiej prowincji nieopodal Gór Świętokrzyskich. Ojciec małego Zbyszka, alkoholik, wmawia mu, że pochodzi z książęcej rodziny, że czeka go świetlana przyszłość. Chłopiec zaczyna w to wierzyć i pragnie wyrwać się z ciasnej wsi. Chłopak marzy o tym, żeby wyrwać się do „wielkiego świata”. Gra w piłkę nożną ma mu to ułatwić. Jest najlepszy wśród piłkarzy lokalnej drużyny. Niestety, w dniu kiedy selekcjonerzy zapraszają go do udziału w treningu pierwszoligowego zespołu, chłopak nabawia się poważnej kontuzji kolana, która przekreśla jego piłkarskie plany. Zbyszek postanawia się uczyć i w ten sposób wyrwać się do miasta. Rozpoczyna studia prawnicze, jednak nauka nie idzie mu najlepiej. Po sesjach poprawkowych wraca do domu, wmawiając rodzinie i sąsiadom, że to tylko wakacyjna przerwa. Czy Zbyszkowi uda się spełnić marzenia z dzieciństwa?

Bilety (12 PLN) i karnety (45 PLN) – do nabycia w „Resursie” (karnety codziennie do godz. 14.30, bilety przed projekcją). Karnet upoważnia do wstępu na pięć dowolnych projekcji w KDF w ciągu trzech miesięcy od daty jego wystawienia.

red. K. S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy