KDF w Resursie

KDF w Resursie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W październiku Resursa Obywatelska zaprasza na kolejne seanse kinowe z cyklu Klubu Dobrego Filmu. Start już niebawem, bo 3 października. 

3 X, godz. 12.00, 18.00 „Cztery Lwy”, reż. Christopher Morris, Francja/Wielka Brytania 2010 (101 min.)


Mocno niepoprawna komedia o islamskich terrorystach-amatorach szykujących zamach, który sprowadzi dżihad na zgniłą kulturę Zachodu i powali ją na kolana. Planom domorosłych zamachowców może przeszkodzić jedynie ich własna głupota. Jedna z najlepszych brytyjskich komedii wymieniana obok „Żywotu Briana” i „Jasia Fasoli”.

10 X, godz. 12.00, 18.00 - „Wierząca”, reż. Bruno Dumont, Francja 2009 (105 min.)


„Nauka potrafi wszystko wyjaśnić za pomocą terminologii materialnej, kto więc potrzebuje Boga? Szczególnie takiego Boga, który ma w jakiś magiczny sposób przekraczać granice materialnego wszechświata?” - pytał współczesny filozof religii Robert Wright. To pytanie nieuchronnie powraca podczas seansu „Wierzącej” („Hadewijch”), filmu francuskiego filozofa Brunona Dumonta.

Ten niezwykły obraz jest zarówno hipnotyzującym studium psychiki oddanej wierze głównej bohaterki, nastoletniej Céline (Julie Sokolowski), jak również próbą pokazania konsekwencji wolnego wyboru, bezgranicznej wiary i oddania się Bogu.

Film wyświetlamy w ramach radomskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

17 X, godz. 12.00, 18.00 - „Siostra mojej siostry”, reż. Lynn Shelton, USA 2011 (90 min.)


Iris i Hanna to siostry. Jack jest najlepszym przyjacielem Iris. Ta trójka niespodziewanie spędzi razem kilka dni w domku na odludziu. Kto kogo kocha? Kto kim manipuluje?

Komedia pełna pomyłek i nieporozumień, skrywanych uczuć i niewypowiedzianych pragnień.
W jednej z głównych ról Emily Blunt.

24 X godz. 12.00, 18.00 - „Wrong”, reż. Quentin Dupieux, USA 2012 (94 min.)


Dolph Springer budzi się i stwierdza, że nigdzie nie ma miłości jego życia – psa Paula. Poszukiwania ulubionego czworonoga zawiodą bohatera na zupełnie pokręcone ścieżki...

Surrealistyczna komedia twórcy, znanego wielbicielom muzyki elektro jako Mr. Oizo. Euforia na tegorocznym festiwalu w Sundance.

31 X godz. 12.00, 18.00 „Życie to jest to”, reż. Alex de la Iglesia, Francja/Hiszpania 2011 (95 min.)


Namiętny pocałunek gwiazd, zdrada, zakup luksusowego jachtu, czyjś ślub... wszystkie te wydarzenia to potencjalne „newsy” w szalonym świecie mediów. Odpowiednio opakowaną historię lub produkt ludzie obejrzą na szklanym ekranie, czy w internecie. Czas reklamowy jest tym droższy im więcej nas zasiądzie przed ekranami. Pręt w głowie unieruchomionego, byłego pracownika reklamowej korporacji, bezowocnie szukającego pracy to świetny produkt medialny. Znakomita, tragikomiczna opowieść o bezwzględności i powierzchowności mediów, o ludzkiej chciwości i rodzinnych dramatach z kryzysem ekonomicznym w tle. Hiszpańskie kino w świetnej formie.

Bilety (12 PLN) i karnety (45 PLN) – do nabycia w „Resursie” (karnety codziennie do godz. 14.30, bilety przed projekcją). Karnet upoważnia do wstępu na pięć dowolnych projekcji w KDF w ciągu trzech miesięcy od daty jego wystawienia.


red. K. S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Polecamy