Elekrtyzujący Maraton Filmowy

Elekrtyzujący Maraton Filmowy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej zaprasza na Elektryzujący Maraton Filmowy, który odbędzie się 19 listopada. W tym miesiącu zobaczymy "Kochanka Królowej" i "Holy Motors".

Projekcje odbywają się w Centrum Filmowym Helios w sali nr 5. O godz. 18.00 na srebrnym ekranie zostanie wyświetlony dramat "Kochanek Królowej" w reż. Nikolaja Arcela (Czechy, Dania, Szwecja 2012, 128').


Oparta na faktach historia królewskiego trójkąta miłosnego. Opowieść o słynnym romansie duńskiej królowej Karoliny Matyldy Hanowerskiej, żony króla Chrystiana VII z wpływowym politykiem Johannem Friedrichem Struensee, który doprowadził do rewolucji pałacowej, rozwodu królewskiej pary i wygnania królowej z Danii. Dramat kostiumowy, w którym fascynująca gra nieprzewidywalnych uczuć i namiętności rozgrywa się na tle walki o idee Oświecenia.

O godz. 20.15 obejrzymy przedpremierowo dramat "Holy Motors" w reż. Leos Carax (Francja, Niemcy 2012, 110')


Surrealistyczny obraz reżysera "Kochanków na moście". Oskar (Denis Lavant) jest milionerem o dość ekscentrycznym podejściu do życia, który wciela się w role obcych ludzi, poświęcając w ten sposób własną tożsamość. Raz staje się żebrakiem, raz ojcem rodziny, a innym razem akordeonistą. Jego codzienność jest tak naprawdę przesycona emocjami i zmaganiem się z problemami innych osób. Jak długo można żyć w ten sposób i jak bardzo niebezpieczne jest takie życie?

Ceny biletów: 1 film – 15 PLN, 2 filmy – 24 PLN. Bilety w sprzedaży od 12 listopada 2012 r. w siedzibie „Elektrowni” (ul. Domagalskiego 5) w godzinach 8-16 oraz w CF HELIOS pół godziny przed projekcją przed salą nr 5.

red. K. S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy