4 kwietnia "Noc ekranizacji" w Multikinie

4 kwietnia
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Już 4 kwietnia w Multikinie będzie można zobaczyć na wielkim ekranie cztery adaptacje bestsellerowych powieści, które na całym świecie sprzedały się w milionach egzemplarzy. 
Rozpoczęcie o 22, koniec około 7 rano.

PREZENTOWANE FILMY

"NIEZGODNA" (PREMIERA), reż. Neil Burger; scen. Evan Daugherty, Vanessa Taylor; wyst. Shailene Woodley, Theo James, Ashley Judd; prod. USA [2014]; czas trwania: 143 min.


Veronica Roth podbiła świat powieścią "Niezgodna", która często jest porównywana z "Igrzyskami śmierci".
Na ruinach Chicago wzniesiono metropolię, w której społeczeństwo obowiązuje selekcja. Każdy nastolatek musi przejść test predyspozycji określający jego przynależność do jednej z pięciu grup. Ten, kto, nie posiada żadnej z kluczowych cech, będzie żyć na marginesie. Jeśli zaś ma więcej niż jedną z nich czeka go całkowita eliminacja. Rozwiązaniem, które wybiera Beatrice jest ucieczka do podziemnego świata ludzi, którzy zdecydowali się rzucić wyzwanie systemowi. Dziewczyna musi znaleźć w sobie dość odwagi, by zaryzykować wszystko w walce o to, co kocha najbardziej.

"AKADEMIA WAMPIRÓW", reż. Mark Waters; scen. Daniel Waters; wyst. Zoey Dutch, Lucy Fry, Gabriel Byrne, Olga Kurylenko; prod. USA/Wielka Brytania [2014]; czas trwania: 104 min.

"Akademia wampirów" to ekranizacja bestsellerowej książki Richelle Mead, zrealizowana przez producentów "Transformers".

Rose i Lissa mają takie same problemy jak wszystkie nastolatki, tyle że uczą się w Akademii Wampirów. Uczniowie dzielą się na Moroi (śmiertelne, pokojowo nastawione wampiry) i Dhampiry (półwampiry, półudzi, pełniących rolę strażników Moroi). Choć nieśmiała Lissa jest księżniczką Moroi, a buntownicza i żywiołowa Rose – Dhampirką, wierzą, że ich przyjaźń będzie trwać wiecznie. Okazuje się, że w Akademii grozi im niebezpieczeństwo. Dodatkowo wbrew wszelkim regułom Lissa zakocha się w zwykłym śmiertelniku – Christianie, a Rose w kimś, w kim nigdy nie powinna, czyli w szkolącym ją mentorze.

"GRA ENDERA", scen. i reż. Gavin Hood; wyst. Harrison Ford, Ben Kingsley, Abigail Breslin, Asa Butterfield; prod. USA [2013]; czas trwania: 114 min.

Ekranizacja książki sci-fi cieszącej się ogromną popularnością również w Polsce. "Gra Endera" Orsona Scotta Carda to utwór kultowy dla miłośników gatunku.

Rok 2070, minęło 40 lat od nieudanej inwazji obcych. Cały świat żyje w oczekiwaniu na powrót najeźdźców. Ziemskie centrum obrony realizuje tajny plan polegający na rekrutowaniu najinteligentniejszych jednostek jeszcze na etapie dzieciństwa i poddawaniu ich szkoleniu w walce z obcymi. Najlepszym spośród kadetów jest Andrew Wiggin zwany Enderem zostaje wysłany do orbitalnej szkoły bojowej. Tam przechodzi trening mający przygotować go na zbliżające się starcie z kosmicznym wrogiem.


"DARY ANIOŁA: MIASTO KOŚCI", scen. Jessica Postigo; reż. Harald Zwart; wyst. Lily Collins, Jamie CampbelL Bower, Jonathan Rhys Meyers; prod. USA/Niemcy [2013]; czas trwania: 130 min.

Film został oparty na pierwszej części bestsellerowej serii dla młodzieży "Dary Anioła" autorstwa Cassandry Clare, która w Polsce sprzedała się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy.

Clary Fray jest z pozory zwykłą nastolatką, która mieszka w Nowym Jorku. Pewnego dnia odkrywa, że wywodzi się z pradawnego klanu Nocnych Łowców, sekretnej kasty wojowniczych pół-aniołów, którzy od dawien dawna bronią naszego świata przed demonami. Po zniknięciu swej matki, Clary musi dołączyć do Nocnych Łowców, którzy pokazują jej inne oblicze Nowego Jorku, zwane Podziemiem; miejsce pełne demonów, czarnoksiężników, wampirów, wilkołaków oraz innych śmiertelnie niebezpiecznych potworów.

Cennik biletów:

- 23 zł: cena ulgowa: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl - dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 23 zł każdy;
- 29 zł: cena zniżkowa z legitymacją ISIC, ITIC;
- 30 zł: cena zniżkowa z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych;
- 31 zł: cena ulgowa z ważną legitymacją uczniowską lub studencką;
- 33 zł: cena normalna.

Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).

Źródło: Multikino

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy