Repertuar Teatru w Radomiu. Sprawdź jakie spektakle są grane na deskach Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. "Eldorado" - Teatr - Co za dzień
baner

"Eldorado"


Eldorado w Teatrze Powszechnym im. J. KochanowskiegoPolska prapremiera "Eldorado" Mariusa von Mayenburga


Współczesny materializm, wyścig szczurów, jak również demaskacja stereotypu "prawdziwego mężczyzny" - to tematy przewodnie "Eldorado", w reżyserii Janusza Łagodzińskiego, który w tej roli zadebiutuje na deskach radomskiego Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego. Dotąd mogliśmy podziwiać kunszt aktorski Janusza Łagodzińskiego i jego niebywałą łatwość wcielania się w daną postać, w spektaklach takich, jak: "Jednoręki ze Spokane" czy "Zemsta". 
baner

"Eldorado" to najnowsza propozycja Mariusa von Mayenburga. Treść dramatu porusza najbardziej drażliwe problemy i aspekty ludzkiej egzystencji: bogactwo, samorealizacja, powszechnie panujące materialne podjęcie do życia. Uświadamia również, że bezmyślna pogoń za lepszym bytem materialnym może zmusić człowieka do przestępstwa i lawiny kłamstw, które i tak, wcześniej czy później zostaną zdemaskowane.

Marius von Mayenburg to dramaturg zaliczany do grona przedstawicieli "nowego brutalizmu". Słynie on z przetwarzania, teatralizacji i wnikliwej analizy współczesnej rzeczywistości. Sławę, pozycję, jak i uznanie krytyki przyniosły mu dramaty: "Zimne dziecko", "Pasożyty", a zwłaszcza "Ogień w głowie".

Spektakl można zobaczyć 9,10,11 grudnia o godz. 19.00 - Scena Kameralna.

przekład - Karolina Bikont
reżyseria - Janusz Łagodziński
scenografia - Wojciech Stefaniak
projekcje - Adam Poray

 

Obsada
Manuela - Karolina Michalik
Greta - Joanna Jędrejek
Thekla - Agnieszka Wilkosz (gościnnie)
Anton - Arkadiusz Głogowski
Oskar - Wojciech Wachuda
Achenbrenner - Janusz Łagodziński

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu


Red. D.T.-P.


Polecany artykuł

Wkręć się w teatr z Kuźnią Artystyczną W niedzielę, 11 grudnia w Kuźni Artystycznej odbędzie się kolejny spektakl dla dzieci z cyklu...

x