Repertuar Teatru w Radomiu. Sprawdź jakie spektakle są grane na deskach Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. "Siostrunie" - Teatr - Co za dzień
baner

"Siostrunie"


Siostrunie - fot. K. StrudzińskiAkcja "Siostruń" rozpoczyna się w momencie, gdy na skutek eksperymentów kuchennych siostry Julii, w klasztorze umierają 52 zakonnice. W tej sytuacji współsiostryczki pilnie potrzebują środków na pochówki. Wspólnie postanawiają, że najlepszym sposobem na zgromadzenie niezbędnych funduszy będzie zorganizowanie zaimprowizowanego show, w którym wystąpią... one same. Pomysł wydaje się lekko niedorzeczny i nieco karkołomny, ale czy na pewno?

"Siostrunie" to pogodna, dowcipna, roztańczona i rozśpiewana komedia, w której nie zabraknie zabawnych historyjek z codziennego życia konwentu. W spektaklu pojawiają się elementy musicalu, opery, wodewilu, gospel, rytmn'bluesa, a nawet... country i swingu.
baner

Sztuka została przetłumaczona na 21 języków i odniosła spektakularny sukces w kilkudziesięciu krajach świata. Dość powiedzieć, że Siostrunie mają swoje fankluby i własną stronę internetową.

Spektakl można zobaczyć w niedzielę (11 grudnia)

Duża Scena - godz. 18.00

Przekład - Janusz Delf   
Polskie teksty piosenek - Andrzej Ozga   
Reżyseria - Maciej Korwin   
Scenografia - Jerzy Rudzki   
Choreografia - Joanna Semeńczuk   
Kierownictwo muzyczne - Jerzy Kluzowicz
 
Obsada
Mary Regina - Izabela Brejtkop
Mary Hubert - Iwona Pieniążek
Mary Roberta Ann - Patrycja Zywert
Mary Leo - Magdalena Pawelec
Mary Leo - Karolina Łękawa
Mary Amnesia - Ewa Gierlińska (gościnnie)
Mary Amnesia - Anna Walczak (gościnnie)

www.teatr.radom.plŹródło: Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

.


Polecany artykuł

Wkręć się w teatr z Kuźnią Artystyczną W niedzielę, 11 grudnia w Kuźni Artystycznej odbędzie się kolejny spektakl dla dzieci z cyklu...

x