Repertuar Teatru w Radomiu. Sprawdź jakie spektakle są grane na deskach Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. "Mayday" - Teatr - Co za dzień
baner

"Mayday"


Kto powiedział, że Radom to nudne miasto, w którym nic się nie dzieje? W komedii "Mayday" reżyserii Andrzeja Zaorskiego osadzonej w realiach naszego miasta dzieje się aż za wiele.


Mayday fot. Dariusz RedosGłówny bohater Jan Kowalski (Jarosław Rabenda) to zwyczajny taksówkarz, na pozór niczym się nie wyróżniający z tłumu mężczyzna. Jednak jak się okazuje, wiedzie bardzo ciekawe życie. Komedia nabiera tempa w momencie, gdy Jan Kowalski ulega wypadkowi. Za sprawą mediów i policji kłamstewka taksówkarza zaczynają wychodzić na jaw. Słowa uznania należą się reżyserowi, który znakomicie osadził angielską farsę w radomskich realiach. Dzięki temu widz bardziej utożsamia się ze spektaklem, czuje się "u siebie". Scenografia w wykonaniu Jerzego Rudzkiego jest stała, nie zmienia się. Składają się na nią dwa przeciętnie urządzone mieszkania głównego bohatera. Przy tak dynamicznych zwrotach akcji, stałość scenerii jest jak najbardziej odpowiednia.

Tytuł komedii to wołanie o pomoc głównego bohatera, który na własne życzenie uwikłał się w skomplikowaną sytuację. Jak sobie poradzi? Tego dowiemy się przychodząc na spektakl, co jednocześnie będzie odpowiedzią na sygnał "mayday".

Spektakl można zobaczyć w niedzielę (4 grudnia)

Duża scena - godz. 18.00

baner
Reżyseria - Andrzej Zaorski
Przekład - Elżbieta Woźniak
Scenografia - Jerzy Rudzki

Obsada

Barbara Kowalska - Joanna Jędrejek
Maria Kowalska - Iwona Pieniążek
Jan Kowalski - Jarosław Rabenda
Staszek Gazda - Robert Ostolski (gościnnie)
Inspektor Mazurek - Krzysztof Prałat (gościnnie)
Inspektor Radziwił - Włodzimierz Mancewicz (gościnnie)
Sebek Baryłła - Krzysztof Krupiński (gościnnie)
Sebek Baryłła - Michał Górski


www.teatr.radom.pl

D.T.-P.


Polecany artykuł

Wkręć się w teatr z Kuźnią Artystyczną W niedzielę, 11 grudnia w Kuźni Artystycznej odbędzie się kolejny spektakl dla dzieci z cyklu...

x