Repertuar radomskich kin. Sprawdź czym kuszą kina w Radomiu! Dźwięki Kina Niemego. Helios - Kino - Co za dzień
baner

Dźwięki Kina Niemego. Helios


17 listopada Kino Helios zaprasza na niezwykłe wydarzenie muzyczno-filmowe - projekcję filmu niemego "Zmęczona śmierć" w reżyserii Fritza Langa. Arcydzieło kinematografii pochodzi z 1921 r. Nie można przegapić tego wydarzenia.


Organizatorzy zadbali o merytoryczną stronę spotkania, prosząc o wygłoszenie wykładu na temat roli muzyki w filmie gościa specjalnego - Marcina Dymitera (Emiter). Prelekcja zaplanowana jest na godzinę 11:00 tuż przed pokazem filmu. O 11:45 odbędzie się projekcja oczekiwanego przez miłośników kina dzieło wybitnego Niemca - "Zmęczona śmierć". Jego fabuła nawiązuje do znanego dramatu Schillera, "Faust". Jak wiadomo główny bohater zaprzedał swoją duszę diabłu, by żyć wiecznie. W tej historii kobieta wchodzi w układ z upersonifikowaną śmiercią, by odzyskać swego ukochanego. Jeśli podczas podróży ze Śmiercią uda jej się ocalić trzy istnienia ludzkie, wtedy Fatum cofnie wyrok na jej lubego. Metafizyczna wyprawa pełna symboli i alegorii uświadamia śmiertelniczce, że z przeznaczeniem się nie wygra. Desperacki krok, chęć ratunku ukochanego, udowadnia, że ów wysiłek jest marnością i beznadzieją. Historia zakochanej kobiety przedstawia prawdziwe życie ludzkie, które niechybnie dąży do śmierci, a od niej nie da się uciec. W związku z tym, że jest to film niemy, gość specjalny, Emiter, przez 75 min. trwania projekcji, będzie wykonywał muzykę na żywo specjalnie skomponowaną na tę okoliczność. Naprawdę warto skorzystać z tej okazji i poruszyć zmysł słuchu i wzroku niezwykłymi arcydziełami obrazu i dźwięku.

baner
Plan dnia:
11:00 - wykład Emitera na temat roli muzyki w obrazie filmowym
11:45 - projekcja "Zmęczonej śmierci"
20:00 - projekcja "Zmęczonej śmierci"

Cena biletu:
20 zł w dzień imprezy
16 zł przedsprzedaż
13 zł grupy szkolne

Rezerwacji można dokonywać pod nrem tel. (048) 362 80 50 

K. S.


Polecany artykuł

ENEMEF: Maraton Superbohaterów w Multikinie Multikino zaprasza w piątek, 17 listopada od godz. 22 na ENEMEF:Maraton Superbohaterów z...

x