NovemberFest w "Cyganerii" czyli piwna biesiada z klasą

NovemberFest w
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


- Idea zapożyczona jest z niemieckiego Octoberfest, jednakże została ona zmodyfikowana tak, aby jak najlepiej przyjęła się na gruncie polskim. Chcemy pokazać, że biesiada piwna to bardzo fajna impreza i świetna zabawa – wyjaśnia Stanisław Staniszewski. - Pomysł zrodził się kilka lat temu, kiedy sam uczestniczyłem w niemieckim Octoberfest. Bardzo spodobała mi się tamta atmosfera, otwartość uczestników oraz możliwość spotykania i dyskutowania z ludźmi z całego świata – dodaje.

- Po festiwalu poszedłem do organizatorów i zaproponowałem, aby podobną imprezę zorganizować na gruncie polskim. Spotkały mnie salwy śmiechu, dowiedziałem się, że jest to największe przedsięwzięcie marketingowe w Niemczech. Koszty organizacji to około 3 mld euro, a impreza nigdy nie przynosi strat. Zyski są gigantyczne, bo około 7 mld zł. Porównując to z wydatkami 1,5 mld euro na Euro 2012, widać różnicę – wyjaśnia właściciel "Cyganerii". - Organizatorzy Octoberfest nie byli zainteresowani, ja jednak stwierdziłem, że mam czas, aby się tym zająć i w ten oto sposób zrodziła się idea NovemberFest.

Impreza po raz siódmy odbędzie się w sobotę 24 listopada w Restauracji „Cyganeria”.

- Naszym celem jest propagowanie kultury picia piwa i innych alkoholi w biesiadnym tonie. Chcemy również zaprezentować walory kulinarne produktów regionalnych. NovemberFest to degustacja regionalnych produktów, wzbogacana rozmaitymi trunkami: piwem, winem i nalewkami – mówi Stanisław Staniszewski. - Towarzyszą nam również zespoły muzyczne ze specjalnym repertuarem muzycznym. Zachęcamy uczestników NovemberFest do wspólnej zabawy, śpiewów i tańców. To oni tworzą główną oprawę artystyczną, orkiestra jest tylko akompaniamentem. Odbywają się również liczne konkursy, to świetna kilkugodzinna zabawa, na którą wszystkich serdecznie zapraszam – dodaje Stanisław Staniszewski.

Więcej informacji - NovemberFest


Aleksandra Jabłonka (a.jablonka@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy