Regaty Diecezji Radomskiej za nami

Regaty Diecezji Radomskiej za nami
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Po raz pierwszy impreza została zorganizowana w Jedlni-Letnisko. Dotychczasowe poprzednie cztery edycje odbywały się nad jeziorem Sulejowskim. Przeniesienie tego wydarzenia do Jedlni było trafnym pomysłem gdyż regionalna impreza zorganizowana blisko Radomia mogła zgromadzić wielu uczestników jak i kibiców.

Organizatorami tegorocznych regat było pięć instytucji i stowarzyszeń: Akcja Katolicka Radom, stowarzyszenie „Inicjatywa”, Klub Żeglarski „Pionki” a także gospodarze Gmina Jedlnia-Letnisko oraz Klub Żeglarski „IKAR” Jedlnia-Letnisko.

V Regaty Żeglarskie Diecezji Radomskiej


Mimo i nieco pochmurnej pogody impreza zgromadziła rekordową liczę uczestników – 18 załóg oraz liczną rzeszę gości, miłośników i sympatyków żeglarstwa.

Jednak tego co najważniejsze w żeglarstwie, czyli wiatru nie zabrakło, wręcz przeciwnie było pod dostatkiem.

Nad bezpieczeństwem zawodów czuwali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Radomia.

Arbitrami zawodów byli sędziowie z KŻ „Pionki”.

Rozegrano 10 biegów. Oficjalne wyniki przedstawiają się następująco.

I miejsce Klub Żeglarski „IKAR” z Jedlni Letnisko:

- Robert Dąbrowski (sternik)

- Emil Zieja

- Krzysztof Łaszanowski

- Marek Kwaśnik

II miejsce – ZEFIR RADPEC Radom:

- Lech Zembrzuski sternik (najstarszy sternik)

- Przemek Wolszczak

- Jarek Cieplak

- Grzegorz Piwoński

III miejsceDiecezjalny Instytut Akcji Katolickiej:

- Maciej Malborski sternik (najmłodszy sternik )

- Adrianna Karpuć

- Michał Maj

- Katarzyna Skórkiewicz

IV miejsceKlub Żeglarski „IKAR” Jedlnia Letnisko:

- Miłosz Brzozowski (sternik)

- Dominik Ćmiel

- Patrzyk Brzozowski

- Bartłomiej Czech

V miejsce - dwie załogi:

Były Harcerski Klub Żeglarski - WIKING” Pionki:

- Marcin Chmielewski (sternik)

- Hubert Nawrotek

- Robert Zwolski

- Kamil Zwolski

oraz :

ZEFIR RADPEC Radom:

- Janusz Frydrych (sternik)

- Stanisław Ziętek

- Darek Ziętek

- Marek Falkiewicz

VI miejsceStowarzyszenie „ INICJATYWA” Radom:

- Sławomir Ruta (sternik)

- Maria Ruta

- Daniel Reguła

VII miejsce – Klub Żeglarski „ PIONKI” z Pionek w Składzie:

- Paweł Starosta (sternik)

- Marek Urbański

- Krzysztof Monkosa

- Hania Monkosa

- Jasio Monkosa

VIII miejsceHarcerski Klub Żeglarstwa Morskiego „ SZKUNER”:

- Marek Dobrowolski (sternik)

- Franek Dobrowolski

- Zosia Dobrowolska

- Szymon Dobrowolski

- Kolega Franka Dobrowolskiego

IX miejsceZwiązek Harcerstwa Polskiego Pruszków:

- Paweł Horsztyński (sternik)

- Bartłomiej Horsztyński

- Karol Niciński

- Gabriela Nicińska

- Konstanty Horsztyński

X miejsceZEFIR RADPEC Radom:

- Arkadiusz Bernat (sternik)

- Marek Gaca

- Stanisław Warchołowski

- Władysław Drab

XI miejsce – Radomski Klub Żeglarski:

- Sławomir Korba (sternik)

- Wojciech Filipowski

- Tomasz Perzyński

- Grzegorz Zawada

XII miejsce – Stowarzyszenie „ Solidarność Polskich Rodzin” Radom:

- Wiesław Sokołowski (sternik)

- Józef Celi

- Roman Dorociak

XII miejsce dwie załogi:

Szkolna Sekcja Żeglarska L.O. Kopernika Radom:

- Tomasz Kmiotek (sternik)

- Lucyna Kmiotek

- Ola Pawlak

- Jakub Ziętek

oraz

ROWEROWI JP II Z Garwolina:

- Tomasz Kocon (sternik)

- Monika Kocon

- Agata Kocon

- Marcin Malitka

- Kacper Pawłowski

XIV miejsce – Parafia św. Barbary w Pionkach:

- Łukasz Górski (sternik)

- Ania Podlaska

- Marzena Rusinowska

- Tomasz Sołśnia

- Mieszko Rusinowski

XV miejsce – ORATORIUM RODZIN im. Św. Filipa Neri ( parafia MBKŚ) Radom:

- Jarosław Maruszyk (sternik)

- Kamil Pacocha

- Franciszek Matuszyk

- Antoni Matuszyk

- Stanisław Matuszyk

XVI miejsce – Parafia Katedralna PW. Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu

- Michał Pyka (sternik)

- Grzegorz Nyc

- Wojciech Nyc

- Natalia Nyc

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy