Jedlnia-Letnisko. Zmodernizowano stadion Jodły

Jedlnia-Letnisko. Zmodernizowano stadion Jodły
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Na uroczystości otwarcia, oprócz samorządowców, pojawili się szkoleniowcy drużyny, fani sportu i przede wszystkim mieszkańcy gminy. Tuż przy płycie stadionu posadzono Jodłę, czyli drzewko będące symbolem miejscowej drużyny. Proboszcz Andrzeja Margasa z parafii Opieki św. Józefa w Jedlnii – Letnisko poświęcił boisko, a następnie na murawie pojawili się zawodnicy Jodły, którzy zmierzyli się w ramach 3. kolejki Campeon.pl Ligi Okręgowej z Zawiszą Sienno.

Prezes Radomskiego Związku Piłki Nożnej nie krył zadowolenia z otwarcia kolejnego znakomitego obiektu sportowego w regionie. - Bardzo się cieszę, że mogłem uczestniczyć w otwarciu tak pięknego obiektu. Jesteśmy pełni podziwu, dla wszystkiego co władze gminy i klub zrobiły i jak ten obiekt dziś wygląda. - mówi Sławomir Pietrzyk. Wyjątkowym atrybutem na nowym stadionie w Kolonce jest tablica świetlna wyników, której nie ma na innych obiektach w „okręgówce”. - Jedynie na kilku obiektach wyższego szczebla rozgrywek piłkarskich możemy widzieć takie elementy na stadionach jak tablica wyników. Stadion w Kolonce wyróżnia się na tle innych. - zakończył Sławomir Pietrzyk.

Prace jakie zostały wykonane to przede wszystkim nowa płyta z systemem nawadniania. Ponadto na stadionie Jodły możemy zobaczyć także nowe bramki, piłkochwyty, trybuny oraz tablicę wyników. - Bardzo się cieszymy, że mogliśmy po tak długiej przerwie wreszcie zagrać na własnym stadionie. Cieszymy się ze zdobytego punktu, chociaż kibice mają niedosyt, ale każdy punkt trzeba szanować – powiedział po zremisowanym 1:1 meczu szkoleniowiec Jodły Tomasz Dziubiński.

Stadion w Kolonce został wybudowany w 1954 roku. Od lat jednak nie był modernizowany. W 2015 roku Gmina Jedlnia-Letnisko pozyskała z Ministerstwa Sportu i Turystyki na jego przebudowę 215 tys. zł. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 750 tys. zł. W planach jest budowa głównego pomieszczenia z szatniami i natryskami,oświetlenia wokół całego terenu i dokończenie budowy parkingu.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ   

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy