Jastrzębia. Turniej Sołectw za nami

Jastrzębia. Turniej Sołectw za nami
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą w kościele p.w. Zwiastowania NMP. Po zakończeniu eucharystii odbył się korowód dożynkowy i uroczyste otwarcie Turnieju, którego dokonała wójt gminy Jastrzębia Elżbieta Zasada. Po obrzędzie dzielenia chlebem przyszedł czas na smakowitą walkę między sołectwami. Rywalizowały przysmaki kuchni tradycyjnej, a wśród nich m.in. pierogi, porka, kapusta z grochem, pazibroda ze skwareczkami czy barszcz czerwony.

Galeria

Goście, którzy przybyli na imprezę mieli okazję usłyszeć tradycyjne ludowe piosenki w wykonaniu przedstawicieli sołectw m.in. z Bartodziejów, Jastrzębi, Lesiowa i Owadowa. Nie zabrakło wielu atrakcji, wśród nich zabawy sprawnościowe t.j. przeciąganie liny, rzut beretem czy zawody w cięciu piłą. Goście chętnie odwiedzali stoiska z rękodziełem i wystawę plonów. W trakcie zabawy można było obejrzeć złote gody i wesele.

Zgromadzona publiczność doskonale bawiła się przy utworach zespołu Krywań, a po rozstrzygnięciu turnieju sołectw, w taneczny nastrój wprawił zespół Non Stop. Po gorącym pokazie fajerwerków, na zakończenie imprezy odbyła się zabawa pod chmurką prowadzona przez zespół Guzikowce.

Patronem medialnym imprezy była Radomska Grupa Mediowa.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy