Sołectwa staną w szranki w Jastrzębi

Sołectwa staną w szranki w Jastrzębi
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Uroczystości tradycyjnie zaczną się od mszy świętej i korowodu dożynkowego. Po obrzędzie dzielenia chlebem przyjdzie czas na smakowitą rywalizację. Kulinarną walkę stoczą między sobą sołectwa. Rywalizować będą przysmaki kuchni tradycyjnej, a wśród nich m.in. pierogi, porka, kapusta z grochem, pazibroda ze skwareczkami czy barszcz czerwony. Dalsza część turnieju przeniesie się na scenę, gdzie zgromadzeni goście usłyszą tradycyjne ludowe piosenki w wykonaniu przedstawicieli sołectw m.in. z Bartodziejów, Jastrzębi, Lesiowa i Owadowa.

O 15.30 rozpoczną się złote gody i wesele. Wśród dodatkowych atrakcji na gości czekają zabawy sprawnościowe t.j. przeciąganie liny, rzut beretem czy zawody w cięciu piłą. Będzie okazja odwiedzić stoiska z rękodziełem (wiklina, tradycyjne obrus i serwety, szmaciane lalki) i podziwiać wystawy plonów.


O godz. 17 na scenie pojawi się znany i lubiany zespół Krywań. Rozpocznie się czas muzycznej zabawy. Po rozstrzygnięciu turnieju sołectw publiczność w taneczny nastrój wprawi zespół Non Stop. A po gorącym pokazie fajerwerków zabawę pod chmurką będzie prowadził zespół Guzikowce.


Na wspaniała zabawę w Jastrzębi zaprasza patron medialny Radomka Grupa Mediowa

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy