Gmina Jastrząb szalała na dożynkach

Gmina Jastrząb szalała na dożynkach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Świętowanie rozpoczął tradycyjny przemarsz korowodu dożynkowego z kościoła parafialnego nad zalew w Jastrzębiu. Potem odbyły się obrzędy dożynkowe i wystartowała zabawa. Najpierw prezentowały się lokalne zespoły ludowe Gąsawianki i Wolanki, które potem dbały o podniebienia gości serwując przepyszne dania kuchni regionalnej. Zorganizowano też konkurs na najlepszą potrawę regionalną. - W konkursie prezentowało się 14 potraw. Wygrała kapusta z grochem, jako najsmaczniejsza z terenu Jastrzębia - mówiła sekretarz gminy Anita Gołosz.

Dożynki gminy Jastrząb

Taneczne rytmy sprawiły, że publiczność bawiła się fantastycznie, mimo ulewy. Po szalonej zabawie z zespołami Paradise, gwiazdami disco polo Playboys i Big Dance, goście doczekali się na ładną pogodę i mogli podziwiać malowniczy zachód słońca nad zalewem. Nadeszła pora na złożenie parasoli i taneczne szaleństwo przy dźwiękach muzyki zespołu Kolibeer.

- Dziękuje mieszkańcom gminy Jastrząb za dużą frekwencję, za duże zaangażowane. To wiele znaczy, że mimo deszczu przyszli i świętowali razem z nami te dożynki – mówił wójt gminy Jastrząb Andrzej Bracha.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy