Zawiesili wiechę na Radom Office Park!

Zawiesili wiechę na Radom Office Park!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


[gallery id=152]

Zawieszenie wiechy na pierwszym z biurowców był doskonałą okazją do podziękowania wszystkim architektom, konstruktorom i robotnikom, którzy od kilku miesięcy pracują na placu budowy przy ulicy Malczewskiego.

- Na wstępie chciałbym pogratulować wszystkim wyniku meczu Polska - Anglia. Byłem na Stadionie Narodowym zarówno we wtorek, jak i w środę. Mogę zapewnić, że dach Radom Office Park jest bardzo stabilną konstrukcją. W czerwcu byliśmy w tym miejscu podczas wmurowywania kamienia węgielnego pod tę inwestycję. Teraz widzimy, że tempo prac jest imponujące. Nasza firma od lat inwestuje w Radomiu. Miasto powoli staje się ośrodkiem outsourcingu. Nowe biurowce pozwolą na to, aby w przyszłości właśnie ta dziedzina gospodarki rozwijała się jeszcze prężniej. Liczymy na to, że pracę znajdzie tu około 1200 osób. Chciałbym podziękować zarówno władzom miasta, pracownikom AIG/Lincoln oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się w ten projekt. Grając razem, mamy szanse na wspólne zwycięstwo - powiedział John Gabrovic, dyrektor Centrum Słonecznego.

- Radom to doskonałe miejsce na tego typu inwestycje. Dobra lokalizacja, bliskość stolicy, wykwalifikowane kadry oraz niskie koszty pracy - to główne zalety tego miasta. Rozmawiamy już z potencjalnymi firmami, które będą tu mogły wynająć pomieszczenia. Chcemy ściągnąć tu branże z zakresu przetwarzania danych, księgowości i nowoczesnych technologii. Pierwszy z biurowców będzie gotowy w 2013 roku - dodał Mirosław Szydelski, członek zarządu AIG/Lincoln.

Przypomnijmy, że Radom Office Park to dwa budynki o łącznej powierzchni użytkowej ponad 10 tys. metrów kwadratowych. Przy planowaniu kompleksu zastosowano nowoczesne rozwiązania, zapewniające funkcjonalne i efektywne wykorzystanie powierzchni biurowej. Mając na uwadze lokalnych przedsiębiorców, przewidziano także małe moduły biurowe o powierzchni już od 200 metrów kwadratowych. W budynkach znajdą się podwieszane sufity i podniesione podłogi, otwierane moduły okienne, system inteligentnego sterowania budynkiem oraz klimatyzacja i wentylacja z możliwością indywidualnego regulowania temperatury. Kompleks zostanie objęty całodobową ochroną.

Radom Office Park to kolejny element Centrum Słonecznego, w skład którego wchodzi istniejąca już Galeria Słoneczna, Aquapark oraz Osiedle Słoneczne wraz z otaczającymi je terenami zielonymi i placami zabaw dla dzieci. Budowa pierwszego biurowca rozpoczęła się pod koniec czerwca.

Koszt całej inwestycji to około 20 mln euro.

Mariusz Skopek/foto. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/miejsca/tn_01_dsc_8055.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96