Wielkie remontowanie parków trwa

Wielkie remontowanie parków trwa
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=1137]

W Parku Leśniczówka ułożono już kable oświetleniowe, sieci wodociągowe i kanalizacyjne. W tej chwili trwają prace wykończeniowe w budynku toalet. Gotowa jest nawierzchnia skate parku oraz podbudowy na placach zabaw. Zakończył się także montaż oświetlenia stawu. Wciąż trwają jednak prace związane z układaniem kostki brukowej na alejkach. Co ważne, rozpoczęto już roboty związane z nowymi nasadzeniami roślin. W lipcu i sierpniu będą montowane urządzenia na placu zabaw. Następnie zostaną zainstalowane nowe słupy oświetleniowe, monitoring oraz ławki, kosze na śmieci i  tablice informacyjne. 

- W Starym Ogrodzie również gotowa jest infrastruktura podziemna. Obecnie trwają prace przy układaniu kostki brukowej na alejkach oraz podbudowy pod nową ścieżkę rowerową. Prace tynkarskie realizowane są w budynku toalet. Podobnie jak w Leśniczówce, rozpoczęto tzw. humusowanie terenów zielonych i przygotowanie ich pod planowane trawniki i nasadzenia - informuje Ryszarda Kitowska z Zespołu Informacji Prasowej i Publicznej Kancelarii Prezydenta. 

Przypomnijmy, że za rewitalizację Leśniczówki i Starego Ogrodu odpowiada Spółdzielnia Rzemieślnicza "Budowlana' z Radomia, która wygrała przetarg. Wartość zadania to 10 mln 988 tys. 522 zł.

Natomiast w Parku im. Tadeusza Kościuszki trwa układanie płyt i kostki granitowej na kilku alejkach. Prace mają się tam zakończyć w sierpniu. Za realizację tej inwestycji odpowiada P.P.H.U. Bruker z Radomia. Jej koszt to ponad 1 mln 112 tys. zł.

- Pieniądze pochodzą z oszczędności, które powstały po rozstrzygnięciu przetargów na rewitalizację dwóch innych parków w mieście. Zgodę na przesunięcie takiej kwoty wydała także Mazowiecka Jednostka Wdrażania Projektów Unijnych – tłumaczyła nam Katarzyna Piechota-Kaim, rzecznik prezydenta.

Przypomnijmy: miasto dostało 20 mln zł unijnych funduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na projekt „Kompleksowa rewitalizacja zabytkowych parków miejskich: Stary Ogród, Leśniczówka i im. T. Kościuszki w Radomiu”.

Prace w Leśniczówce i Starym Ogrodzie mają zakończyć się najpóźniej 30 października 2015 roku.


MS, fot. M.S., S. Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/park_8_1.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96