W Fabryce Broni będą produkować podzespoły do śmigłowców!

W Fabryce Broni będą produkować podzespoły do śmigłowców!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Jak informuje na swojej stronie internetowej Agencja Lotnicza Altair, 18 grudnia w Świdniku podpisano porozumienia o współpracy w sprawie projektów offsetowych firmy AgustaWestland z czterema spółkami polskiego sektora obronnego, wchodzącymi w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej: Fabryką Broni w Radomiu, Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr. 1 w Łodzi, Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr. 2 w Bydgoszczy oraz Zakładami Mechanicznymi Tarnów. 

Jeden z projektów offsetowych zakłada, że Fabryka Broni "Łucznik" zajmie się produkcją podzespołów do struktur lotniczych śmigłowców. Dzięki zupełnie nowej specjalizacji spółka będzie mogła utworzyć nowe miejsca pracy.

AgustaWestland to włosko-brytyjska firma projektująca i produkująca śmigłowce, właściciel polskiego producenta śmigłowców - PZL-Świdnik. Jak podaje Portal Gospodarczy wnp.pl, podpisane w czwartek porozumienia, o łącznej wartości niemal 800 mln euro (4,24 mld zł), są elementem oferty offsetowej, którą AgustaWestland przedstawia polskiemu przemysłowi. Propozycja ta jest częścią oferty PZL-Świdnik, uczestniczącej w przetargu na dostawę 70 wielozadaniowych śmigłowców dla polskich Sił Zbrojnych. W przetargu PZL-Świdnik oferuje wielozadaniowy śmigłowiec AW149.

W czwartek umowy sygnowali m.in. prezes zarządu PZL-Świdnik Mieczysław Majewski, prezes AgustaWestland Daniele Romiti i ze strony Fabryki Broni w Radomiu wiceprezes Andrzej Arczewski.

RED, fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy