Trwa budowa Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej

Trwa budowa Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
[gallery id=919]
Powoli dobiegają prace związane z budową Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej przy ulicy Uniwersyteckiej 6. Z powodu trudności w doprowadzeniu mediów energetycznych nastąpiło przesunięcie w harmonogramie realizacji inwestycji o miesiąc - półtora. Pierwotnie zakładano, że szpital zostanie oddany do użytku, po wszystkich odbiorach technicznych, na przełomie marca i kwietnia. W tej chwili najbardziej realny termin zakończenia prac budowlanych to druga połowa maja.

Dyrekcja COZR cały czas prowadzi rekrutację personelu. - W tej chwili w pojedynczych grupach zawodowych wytypowano już do 50 procent pracowników. Został już opracowany program i harmonogram szkoleń dla oddzielnych grup kadr. Zatrudniono zespół składający się z ośmiu osób, niezbędny do realizacji zadań na tym etapie inwestycji - tłumaczy  Iwona Szulim, dyrektor biura Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej.

Dodajmy, że inwestorzy już myślą o podpisaniu umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

- Ale może to nastąpić tylko i wyłącznie po oddaniu szpitala do użytku. NFZ najpierw przeprowadza kontrolę gotowości placówki i dopiero podpisuje umowę na udzielanie świadczeń medycznych. Planujemy zgłosić się do NFZ z gotowością leczenia pacjentów w drugiej połowie maja - dodaje dyrektor Szulim.

Przypomnijmy, że Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej będzie wykorzystywało już istniejący dworek na Wacynie, w którym zostanie ulokowany oddział chemioterapii. Oprócz tego trwa budowa części zabiegowej i diagnostycznej. Jako ostatni powstanie ośrodek radioterapii na tyłach  dworku. Koszt całej inwestycji może sięgnąć nawet 85 mln zł.

Według statystyk medycznych każdego roku w Radomiu i regionie przybywa około 1500 osób, u których zdiagnozowano nowotwór.


Mariusz Skopek/foto. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy