Rusza budowa strażnicy przy ulicy Rodziny Ziętalów

Rusza budowa strażnicy przy ulicy Rodziny Ziętalów
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
[gallery id=612]

Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza nr 2 znajduje się w wynajmowanej części budynku po dawnych Zakładach Metalowych przy ul. Zubrzyckiego. Koszty utrzymania tego obiektu są coraz większe. W budynku jest zdecydowanie za mało garaży. Niektóre pojazdy specjalistyczne mieszczą się w nich dosłownie na styk. Strażacy zabiegali od lat o budowę nowej strażnicy przy ul. Rodziny Ziętalów. Jak zaznaczają ratownicy, przedsięwzięcie nie doszłoby do skutku bez pomocy władz centralnych i lokalnego samorządu.

- W tym roku dało się rozpocząć budowę nowego budynku administracyjno – socjalno - garażowego z masztem antenowym, przeznaczonego na JRG PSP Nr 2. Takiej inwestycji nie dałoby się zrealizować, gdyby nie osobiste zaangażowanie i pomoc marszałek Ewy Kopacz oraz pana Zbigniewa Banaszkiewicza. Nie można też zapomnieć o zaangażowaniu w całym przedsięwzięciu władz samorządu i prezydenta Andrzeja Kosztowniaka, który w 2007 roku przekazał działkę pod budowę jednostki - mówi Paweł Pora, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

Koszt budowy nowej strażnicy w sąsiedztwie ciepłowni Północ RADPEC (w pobliżu wiaduktu nad torami kolejowymi) przekroczy 8 mln zł. Na razie strażakom udało się pozyskać na ten cel 4 mln. 500 tys. zł.

- Planujemy zakończenie całej inwestycji w 2015 roku. Jednak wszystko zależy przede wszystkim od środków finansowych. W środę (26 czerwca) teren budowy został przekazany wykonawcy wyłonionemu w drodze przetargu, czyli firmie PBO KARTEL S.A. z Jędrzejowa - informuje Paweł Pora.

Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu podlegają w sumie cztery jednostki. Trzy znajdują się na terenie Radomia, jedna w Pionkach. Tylko strażnica JRG 2 mieści się w wynajmowanych pomieszczeniach. Jednostka ta, jako jedyna w naszym mieście, specjalizuje się w ratownictwie chemiczno-bilogicznym. Obejmuje ona swoim zasięgiem całą północno-wschodnią część Radomia, czyli osiedla Gołębiów I i Gołębiów II, Nad Potokiem, Michałów, Akademickie, a także okoliczne gminy Jastrzębia, Gózd, Jedlnia Letnisko oraz Jedlińsk.

M.W.; Fot. Archiwum; Wizaulizacje: KM PSP w Radomiu

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy