Rusza budowa nowej hali przy Wernera

Rusza budowa nowej hali przy Wernera
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

To z pewnością najważniejsza inwestycja spółki Radomskie Hale Mięsne. Na działce przy ulicy Wernera trwają prace porządkowe. W tej chwili demontowane są wiaty po dawnym dworcu autobusów linii podmiejskich. Niebawem teren zostanie ogrodzony, a na plac budowy wjadą ciężkie maszyny.

- Realizacja inwestycji nie jest łatwa. Teren jest bardzo grząski. Prace budowlane będą skomplikowane, dlatego postawiliśmy na firmę Intersol, która dokładnie zna to miejsce i poradzi sobie z tym skomplikowanym zadaniem - informuje Eugeniusz Pastuszka, prezes spółki Radomskiej Hale Mięsne.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to obiekt będzie gotowy za około 15 miesięcy. Co ważne, nie zmieniła się koncepcja zagospodarowania nowej hali.

- Na parterze będą funkcjonowały stoiska spożywcze, w tym te oferujące najwyższej jakości mięso. Na piętrze będzie miejsce na działalność rekreacyjną. Cieszy, że już zgłaszają się do nas firmy, które są zainteresowane wynajmem lokali - dodaje prezes Pastuszka.

Szacowany koszt całej inwestycji to 15 mln zł.

Dodajmy, że prywatni przewoźnicy będą mogli korzystać z dawnego dworca linii podmiejskich przy ulicy Wernera do 31 marca. Od 1 kwietnia zarządzająca tym przystankiem spółka Radomskie Hale Mięsne nie będzie więcej udostępniała obiektu do obsługi prywatnych (komercyjnych) połączeń autobusowych.

Mariusz Skopek/foto. Szymon Wykrota/wizualizacje: RHM

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy