Radomskie firmy - Sorter

Radomskie firmy - Sorter
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


(Radomskie firmy produkcyjne: o Kombudzie pisaliśmy TUTAJ, o PPUH Solo – TUTAJ, o Durr Poland - TUTAJ, o Radwagu - TUTAJ, o firmach w radomskiej podstrefie TSSE – TUTAJ).

[gallery id=854]

- Oferujemy nie tylko elektroniczne maszyny sortownicze, ale również zaawansowane linie technologiczne, automaty pakujące, oraz systemy bezobsługowego magazynowania produktów czy urządzenia do obsługi sadu. Tak zaawansowane maszyny i urządzenia produkują tylko nieliczne firmy w świecie – mówi Tomasz Kosiec, dyrektor handlowy w firmie Sorter. - Nowoczesne zaplecze produkcyjne i kooperacja ze światowymi producentami podzespołów elektronicznych, pozwalają nam dostarczać produkt na najwyższym światowym poziomie w konkurencyjnych cenach.

Główna siedziba firmy oraz zaplecze produkcyjne mieszczą się przy ulicy Gdyńskiej, natomiast firmowe laboratorium wdrożeniowe oraz dział handlowy - przy ulicy Warszawskiej. W związku rozwojem firmy, podjęto decyzję o jej rozbudowie - nowa siedziba przy ulicy Kieleckiej powinna być gotowa już w przyszłym roku. Obecnie Sorter zatrudnia około 35 osób. Możliwe, że w miarę rozwoju firma przyjmować będzie nowych pracowników.

Szefowie Sortera mają ambicje zaprojektowania, wykonania i wdrożenia do sprzedaży całej gamy inteligentnych, uniwersalnych mobilnych urządzeń, których zadaniem będzie samodzielna praca na terenie sadu lub hali magazynowej. Sorter swoje produkty chce również sprzedawać poza granicami Polski.
- Chcemy wprowadzić nasze produkty na rynki zagraniczne, szczególnie wschodnie, dlatego bardzo często uczestniczymy w międzynarodowych targach branżowych. Ostatnio byliśmy w Hiszpanii, Rosji i na Ukrainie, wkrótce wybieramy się do Niemiec - przyznaje Edgar Klusa z działu marketingu.

Pomimo, że firma istnieje dopiero kilka lat, wyróżniona została już m.in. nagrodami: Mała Firma Roku 2011, Produkt Roku 2011, przyznawanymi przez Izbę Przemysłowo-Handlową Ziemi Radomskiej, Przedsiębiorstwo Roku Fair Play 2012 oraz Emst&Young Przedsiębiorca Roku 2012.

Aleksandra Jabłonka/ fot. Sorter

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy