Przy Radomskiego będzie prywatna szkoła...

Przy Radomskiego będzie prywatna szkoła...
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W poniedziałek 25 listopada rajcy zgodzili się na wydzierżawienie bez przetargu na 10 lat nieruchomości przy ulicy Radomskiego. Zgodnie z planami inwestora ma tam powstać niepubliczna szkoła podstawowa wraz salą gimnastyczną i parkingiem. Ma się tym zająć przedsiębiorca, który prowadzi już w Radomiu niepubliczne przedszkole Słoneczko. Część radnych miała jednak wątpliwości, czy poprzeć projekt tej uchwały.

- Na dzierżawie tego terenu zarobimy ponad 50 tys. zł rocznie. Ale przez to, że będzie tam niepubliczna szkoła, stracimy 300 tys. zł z subwencji oświatowej. Nie wiem, czy nam się to opłaca - powiedział radny Marek Szary z Prawa i Sprawiedliwości.

- Osoby zaangażowane w tej projekt wcześniej zainwestowały na działce, gdzie funkcjonuje przedszkole. Teraz chcą rozszerzyć swoją działalność i wybudować szkołę. Co do zysków i strat to mogą odejść dotacje z subwencji, ale nam odejdą koszty związane z utrzymaniem tego terenu. Ważne jest również to, że w tej szkole zostaną stworzone nowe miejsca pracy - wytłumaczył wiceprezydent Igor Marszałkiewicz.

O dzierżawie zadecydowało głosowanie. Za projektem uchwały było 15 radnych, 2 przeciw, a czterech wstrzymało się od głosu. 

Na tej samej sesji jednogłośnie uchwalono plan zagospodarowania przestrzennego Kozienicka - Cmentarz. Konkretnie chodzi o działkę ograniczoną ulicami: Północną, Lesiowską, Zwolińskiego, Kędzierskiego i Kozienicką. Dzięki temu miasto zyska nowe tereny pod inwestycje.

- Plan uporządkuje i uaktywni te tereny. W sumie chodzi o obszar o powierzchni 60 hektarów. Miasto wybuduje tam drogi dojazdowe, które w sumie będą kosztowały 1,3 mln zł. Zapewni to dobry dojazd do potencjalnych inwestorów - wyjaśnił  Stanisław Bochyński, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. 

Dodajmy, że uchwalenie planu pozwoli na rozbudowę cmentarza rzymskokatolickiego pw. Krzyża Świętego przy ulicy Kozienickiej.

Mariusz Skopek/foto. Archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy