Port Lotniczy w rejestrze, ale lotów nie będzie

Port Lotniczy w rejestrze, ale lotów nie będzie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Otrzymane dokumenty uprawniają zarządzającego do wykonywania operacji lotniczych przez statki powietrzne kodu A, B i C, w tym przez Boeingi 737 czy Airbusy A320.

- Wiele lat ciężkiej pracy zakończyło się sukcesem. Otrzymaliśmy certyfikat lotniska użytku publicznego, a dzisiaj decyzję o tym, że spółka Port Lotniczy Radom stała się zarządzającym lotniskiem cywilno-wojskowym. I to już jest fakt. Wojskowe lotnisko przeszło do historii. Wojsko będzie korzystało z lotniska cywilnego na zasadach współużytkowania – powiedział prezes Tomasz Siwak.

Przypomnijmy, że to ostatnie brakujące dokumenty warunkujące wykonywanie cywilnych operacji.
Teraz radomskie lotnisko cywilne czeka na wybudowanie przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej urządzeń radionawigacyjnych DVOR/DME. PAŻP wielokrotnie zapewniał, że inwestycja zostanie zrealizowana do końca września. Dzięki temu już jesienią mają się rozpocząć regularne połączenia z Radomia do europejskich miast.

Niestety, ale dobre informacje dotyczące Portu Lotniczego Radom przeplatają się również z tymi złymi. Okazuje, że lot z Sadkowa do Hurghady, który zaplanowano na 19 czerwca nie odbędzie się.

- Potwierdzam tę informację. Powodem odwołania lotu jest zbyt małe zainteresowanie ze strony turystów. Wraz z Portem Lotniczym Radom doszliśmy do porozumienia, że operacje lotnicze do Egiptu zostaną przeniesione na listopad. Jednocześnie pragnę zapewnić, że współpraca pomiędzy naszym biurem a lotniskiem układa się bardzo dobrze i będzie kontynuowana - poinformowała Małgorzata Strzylak, rzecznik prasowy biura podróży Alfa Star.
 

MS/foto. Port Lotniczy Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Polecamy