„Plastyk” będzie gotowy w październiku

„Plastyk” będzie gotowy w październiku
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Prace remontowe i budowlane w Zespole Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu przebiegają zgodnie z planem. Inwestycja ma być gotowa pod koniec października tego roku.

W ostatnim czasie prezydent Andrzej Kosztowniak zaprosił dziennikarzy na oglądanie postępów prac remontowo-budowlanych w „Plastyku”.

- Pomimo faktu, że prace tutaj trwają od kilku miesięcy, często radomianie dopytują mnie, co w tym miejscu się buduje. Myślę, że po zakończeniu wszystkich prac będzie to kolejna architektoniczne perełka na mapie naszego miasta – powiedział prezydent Andrzej Kosztowniak.

Projekt obejmuje rozbudowę szkoły oraz modernizację istniejącego zabytkowego budynku wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu wokół. Rozbudowa polega na dobudowaniu skrzydła dydaktycznego - trzykondygnacyjnego, z poddaszem użytkowym. Znajdą się tu pracownie dydaktyczne, sala wystawowa, powierzchnia magazynowa oraz sanitariaty.

Zobacz galerię zdjęć

- W nowym budynku wstawiane są okna, kładzione instalacje i wykańczane wnętrza pomieszczeń. Oprócz tego do zrobienia pozostaje jeszcze elewacja zewnętrzna. Zarówno w nowym jak i starym budynku przygotowane są szyby pod windy – powiedział Bronisław Maciąg, kierownik prac budowlanych w Zespole Szkół Plastycznych.

Cały budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wejście ma być zlokalizowane bezpośrednio z poziomu chodnika. W nowym obiekcie na parterze będzie mieściła się obszerna sala wystawiennicza, dostępna dla wszystkich mieszkańców Radomia.

- W starym budynku wykonane zostało nowe pokrycie dachowe, docieplenie oraz elewacja zewnętrzna. Został on dostosowany do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych i potrzeb osób niepełnosprawnych. Niektóre pomieszczenia zostały przebudowane i zmienią swoje przeznaczenie. Zmodernizowane zostały sanitariaty, wymieniono również instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną i grzewczą – wyjaśnił Bronisław Maciąg.

Przypomnijmy, że pieniądze na remont - 7,2 mln zł - udało pozyskać się ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość przygotowanego przez urzędników miejskich projektu wynosi 8,5 mln zł.

Aleksandra Jabłonka/ fot. M.S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy