Plac przy archiwum sprzedany - rudera zniknie

Plac przy archiwum sprzedany - rudera zniknie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=708]


Nieruchomość przy ulicy Wernera i Koszarowej należała do miasta. Od końca ubiegłego roku co kilka miesięcy wystawiana była na sprzedaż. Cena systematycznie spadała. Pierwszy przetarg ogłoszono w grudniu 2012 roku – cena wywoławcza 1 mln 449 tys. zł. Kolejny w kwietniu 2013 roku - 1 mln 86 tys. 750 zł. W czerwcu tego roku ogłoszono trzeci przetarg - cena wywoławcza spadła do 750 tys. zł. Ostatecznie przetarg został rozstrzygnięty, nieruchomość została sprzedana za 725 tys. zł firmie „ProDom” s.c. z siedzibą w Mazowszanach. Jakie plany ma nowy inwestor?

- Jak na razie jesteśmy na etapie dopełniania wielu formalności. Chcemy, aby na tej działce powstał budynek usługowo – mieszkalny. Na ostatniej kondygnacji miałyby się znajdować lokale mieszkaniowe – mówi Rafał Niziołek, współwłaściciel firmy „ProDom”. - Zakładamy, że do końca roku uda nam się rozebrać pozostałości po starym budynku i uprzątnąć teren. W tym samym czasie będziemy załatwiali dokumentację związaną z zagospodarowaniem terenu i projektami pod nowy obiekt. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, fizycznie budowa będzie mogła rozpocząć się jesienią 2014 roku – dodaje.

To nie pierwsza inwestycja firmy „ProDom” realizowana w naszym mieście. Dotychczas spółka wybudowała już apartamentowiec u zbiegu ulic Waryńskiego i Prusa, a także budynek usługowo-mieszkalny przy rogu ulicy Malczewskiego. - Pierwszy raz startowaliśmy w przetargu na zakup nieruchomości przy ulicy Wernera i Koszarowej. Jesteśmy zadowoleni, że nam się udało. Mamy nadzieje, że ta inwestycja nam się opłaci – wyjaśnia Rafał Niziołek.

A co ze starą siedzibą Archiwum Państwowego?

Najpóźniej do połowy września powinna zakończyć się przeprowadzka do siedziby nowego Archiwum Państwowego. Co powstanie w starej siedzibie w ratuszu? Rozważano przeniesienie tam Wydziału Sztuki radomskiego Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego, ale te plany są już nieaktualne. -

Musimy zaczekać, aż ratusz opuści Archiwum Państwowe. Wówczas zrobimy oględziny tego budynku i zadecydujemy, jakie ma być jego dalsze przeznaczenie - informuje Katarzyna Piechota-Kaim, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Andrzeja Kosztowniaka.

A. JAbłonka, Fot. M.S./ S. Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy