Pierwsza firma w Radom Office Park zatrudni nawet 300 osób?

Pierwsza firma w Radom Office Park zatrudni nawet 300 osób?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W czwartek (5 czerwca) w radomskim Office Parku odbyła się konferencja dla potencjalnych inwestorów z branży nowoczesnych usług dla biznesu. Jej tematem była rola Radomia jako miasta – satelity Warszawy.

- Mamy w Radomiu duży potencjał ludzki i intelektualny. Jesteśmy otwarci na współpracę z inwestorami. Ten pierwszy w naszym mieście biurowiec klasy A powoli się zapełnia. Jest już w mieście przygotowany teren pod podobne inwestycje – powiedział prezydent miasta Andrzej Kosztowniak.

Active Sales Suupport Group (ASSG) jdziała na rynku od 2007 roku. Firma funkcjonuje w Warszawie i Kielcach, od lipca otworzy swoje biuro również w Radomiu. ASSG zajmuje się m.in. outsourcingiem procesów sprzedaży, sprzedażą bezpośrednią, badaniami rynku, logistyką produktów i usług oraz organizacją systemów wspomagających.

- Postanowiliśmy zainwestować w Radom, widzimy tutaj potencjał do rozwijania naszej działalności. Duże znaczenie ma również dla nas rzeczowe i partnerskie podejście do współpracy ze strony władz miasta i AIG Lincoln – powiedział Marek Jadachowski, prezes zarządu ASSG (na zdjęciu). - W pierwszej fazie jeszcze w tym roku chcemy zatrudnić około 100-150 osób. Głównie będziemy poszukiwali konsultantów telefonicznych oraz zespołu zarządzającego grupą w Radomiu. Mamy nadzieję, że w następnym roku uda nam się zwiększyć zatrudnienie do 300 osób i dalej rozwijać firmę.

Inwestor Office Park, firma AIG/Lincoln Polska przekonuje, że to pierwsza, ale nie ostatnia firma, która wprowadza się do nowoczesnego biurowca.

- Trwają rozmowy biznesowe i o szczegółach na razie nie możemy mówić, ale jest zainteresowanie innych firm. W Radomiu są perspektywy na rozwój, np. w branży okołozbrojeniowej, prawniczej, czy księgowej. Radomianie muszą jednak sami uwierzyć w potencjał miasta – powiedział Mirosław Szydelski, prezes AIG/Lincoln Polska. - Warto również zaznaczyć, że w Radomiu ludzie bardzo chętnie uczą się nowych rzeczy. Są otwarci na rozmaite szkolenia i projekty edukacyjne. Bardzo dobrze układa się również współpraca z radomską uczelnią.

Kompleks biurowy Radom Office Park ma składać się z dwóch nowoczesnych budynków o łącznej powierzchni użytkowej 10 tys. m. kw. Pierwszy o powierzchni ponad 5 tys. m. kw. uzyskał pozwolenie na użytkowanie w maju 2014 roku.

[gallery id=892]

Aleksandra Jabłonka

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy