"Orlen" modernizuje stacje paliw w Radomiu

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Jedne z najstarszych stacji paliw w Radomiu przechodzą kompleksową modernizację. Remonty są prowadzone na stacjach "Orlen" (zwanych potocznie CPN-ami) przy ul. Słowackiego i Maratońskiej. Oba obiekty zyskają zupełnie nowe oblicze i będą oferowały więcej produktów oraz usług. 

Stacja paliw położona na niewielkim terenie przy ul. Słowackiego (nieopodal kościoła na Glinicach) była reliktem okresu PRL-u. Przestarzałe wyposażenie nie odstraszało klientów. Klimat dawnych lat wręcz przyciągał miłośników historii motoryzacji.

Obiekt ten nie mógłby dalej działać w obecnym kształcie, gdyż od początku stycznia 2013 roku wchodzi w życie rozporządzenia ministra gospodarki o dostosowaniu stacji paliw do wymogów środowiskowych. Nowe przepisy wymusiły modernizację stacji.

- Zapadła decyzja o zburzeniu obiektu przy ulicy Słowackiego i postawieniu na jego miejscu nowej stacji w brandzie "ORLEN Premium". Stacja będzie oferowała całkowity asortyment paliw oraz pełną ofertę gastronomiczną. Przewidujemy, że prace modernizacyjne będą trwać cztery miesiące - informuje Joanna Puskar z biura prasowego PKN ORLEN S.A.

Ten sam koncern paliwowy modernizuje też stację przy ul. Maratońskiej na Halinowie. - Prace remontowe, które trwają na stacji paliw przy ulicy Maratońskiej również mają na celu wyposażenie jej w całkowity asortyment paliw oraz w pełną ofertę gastronomiczną. Prawdopodobnie stacja ta zacznie funkcjonować tuż przed świętami. W czwartym kwartale 2013 roku planujemy wybudowanie wjazdu od ulicy Bulwarowej, co ma na celu ułatwienie klientom komunikacji - wyjaśnia Joanna Puskar.

Marcin Walasik (m.walasik@cozadzien.pl); Fot. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy