Nowy zakład da 100 miejsc pracy!

Nowy zakład da 100 miejsc pracy!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Firma Aplisens zajmuje się produkcją aparatury kontrolno-pomiarowej. Na zakupionej od miasta ponad pięciohektarowej działce przy ul. Hodowlanej rozpoczęła właśnie budowę zakładu produkcyjnego. Będzie on funkcjonował na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Podstrefa Radom. Prace potrwają do 30 września przyszłego roku, zaś produkcja ruszy na początku 2014 roku. Przez kolejne 4 lata, do roku 2017, zakład ma być stopniowo rozbudowywany.

Nowoczesną fabrykę, za około 14,6 mln zł netto, wybuduje firma Besta PB z Rzeszowa.

- Nasza inwestycja w Radomiu uwzględniając zakup gruntu, budowę zakładu oraz zakup maszyn i urządzeń będzie kosztowała ok. 30 mln zł. Sfinansujemy ją ze środków własnych oraz z przyszłych zysków. Szacujemy, że dzięki budowie nowoczesnej fabryki nasze moce produkcyjne wzrosną o ok. 100 proc. w stosunku do 2010 roku. Zatrudnienie w nowym zakładzie znajdzie minimum 100 osób – informował nas niedawno Adam Żurawski, prezes Aplisens.

Dzięki radomskiemu zakładowi firma podwoi swoją produkcję, która częściowo przeniesiona zostanie do Radomia z zakładu w Warszawie. W kolejnych latach spółka planuje stopniową rozbudowę radomskiej placówki. Aplisens na lata 2011-2013 zamierza przeznaczyć na rozwój potencjału produkcyjnego blisko 55 mln zł.

Przypomnijmy: 15 listopada 2011 roku spółka Aplisens zakupiła od miasta działkę o powierzchni 5,5 ha na terenie inwestycyjnym "Wośniki". Firma zajmuje się produkcją ciśnieniowych urządzeń pomiarowych oraz kontrolnych, które są wykorzystywane w takich gałęziach przemysłu, jak farmaceutyka, energetyka czy chemia.Oprócz głównego zakładu produkcyjnego posiada fabryki w Krakowie, Ostrowie Wielkopolskim i na Białorusi. Przy ulicy Hodowlanej w Radomiu stanie hala produkcyjna wraz z budynkiem biurowo-socjalnym - ich powierzchnia wyniesie około 5,6 tys. m. kw. Inwestycja powstanie na terenie należącym do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Podstrefie Radom. Firma rozważała dwie lokalizacje nowoczesnej fabryki, oprócz Radomia brano pod uwagę Lublin. Ostatecznie spółka zdecydowała się na rozwój w naszym mieście.

red. A.J.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/1_3.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96