Nowa siedziba Sanepidu już stoi

Nowa siedziba Sanepidu już stoi
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
[gallery id=904]

Po początkowych trudnościach spowodowanych grząskim terenem, budowa nowej siedziby Sanepidu przebiegała bez większych problemów. W tej chwili obiekt jest gotowy w stanie surowym.

- Prace, które założyliśmy na 2013 rok udało się zrealizować. Cała konstrukcja żelbetowa jest gotowa, do obiektu doprowadzono kanalizację. Wykonano także elewację budynku. W tej chwili trwają prace porządkowe wokół gmachu - wyjaśnia Lucyna Wiśniewska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Radomiu.

W tej chwili dyrekcja placówki czeka na dodatkowe pieniądze z budżetu państwa, które zostaną przeznaczone na prace wykończeniowe wewnątrz budynku oraz na jego wyposażenie. 

Przypomnijmy, że nowa siedziba Sanepidu powstaje na działce o powierzchni 3,7 tys. m. kw. Na parterze budynku będzie funkcjonować administracja oraz nadzór, na pierwszym piętrze laboratoria, dyrekcja i sala konferencyjna. Ostatnie piętro zostanie w całości przeznaczone na laboratoria. Koszt całej inwestycji to 25 mln zł. Głównym wykonawcą robót jest firma Flisbudu z Janowa Lubelskiego.


Mariusz Skopek/foto. MS

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy