Na placu budowy: Pałac Sprawiedliwości

Na placu budowy: Pałac Sprawiedliwości
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Zespół budynków Sądu Rejonowego i Sądu Okręgowego w Radomiu na Obozisku będzie się składał z pięciu obiektów równoległych, połączonych dwukondygnacyjnym holem. W pierwszym budynku pięciokondygnacyjnym, stanowiącym front całego zespołu, mieścić się będą wydziały karne Sądu Okręgowego w Radomiu. W pozostałych budynkach będzie funkcjonował Sąd Rejonowy w Radomiu.

- Prace przy budowie Sądu Rejonowego i Okręgowego przy ulicy Warszawskiej przebiegają zgodnie z ustalonym harmonogramem. Obecnie zakończono prace konstrukcyjne przy budowie piwnic, parteru, pierwszego i drugiego piętra budynku frontowego oraz wykonano konstrukcję żelbetową trzech kondygnacji pozostałych obiektów. Trwają prace związane ze zbrojeniem, szalowaniem i wylewaniem trzeciego piętra budynku frontowego oraz drugiego piętra pozostałych budynków - informuje Joanna Kaczmarek - Kęsik, rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu.

Zobacz galerię zdjęć
Do końca października 2013 roku przewidywane jest ukończenie prac związanych z wykonaniem całej konstrukcji żelbetowej zespołu budynków. Co ważne, wykonano już przyłącze kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Gotowy jest już budynek stacji trafo.
Budowa nowej siedziby sądów rozpoczęła się w połowie października ubiegłego roku i potrwa do drugiej połowy 2017 roku. Znajdą się w niej m.in. archiwa, specjalne sale do przesłuchań nieletnich, pokoje narad, osobne wejścia oraz korytarze, w których oskarżeni nie będą mieli możliwości kontaktu ze światem zewnętrznym. Zaprojektowano też bezpieczne sale rozpraw o zaostrzonym rygorze. Wokół budynku powstanie parking na 150 samochodów. Gmach będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Generalnym wykonawcą prac jest spółka Polbud z Bielska Podlaskiego, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę w przetargu, opiewającą na kwotę 53 mln 400 tys. zł.

MS/foto. MS

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy