Kolejne opóźnienia przy remoncie radomskiego dworca PKP

Kolejne opóźnienia przy remoncie radomskiego dworca PKP
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=543]

Prace budowlane rozpoczęły się w I kwartale 2011 roku. Z powodu kłopotów finansowych poprzedniego wykonawcy modernizacja obiektu znacznie się opóźniła. W tej chwili za całość prac odpowiada spółka SKB. Jak zapewniono nas na początku roku, remont miał zakończyć się pod koniec maja, a obiekt powinien zostać oddany do użytku na początku czerwca. Po kilku miesiącach okazuje się, że termin otwarcia dworca będzie trzeba przesunąć.

- Większość prac na dworcu w Radomiu została już wykonana. Obecnie trwają prace na zewnątrz obiektu, głównie chodzi tu o budowę dróg dojazdowych i miejsc parkingowych. Ponadto wykonane będzie oddymianie holu dworcowego w większym zakresie niż to pierwotnie zakładano. Dodatkowo zostaną zamontowane specjalne kanały ogniochronne. Zakończenie inwestycji wraz z dokonaniem odbiorów planowane jest na koniec czerwca. Pasażerowie będą mogli korzystać z przebudowanego dworca od lipca 2013 - informuje Paulina Jankowska z Biura Prasowego PKP S.A.

Przypomnijmy, że zgodnie z planem ma zostać odnowiona elewacje budynku przy zachowaniu architektonicznych detali i tablic pamiątkowych. Oprócz tego zostanie zamontowana iluminacja świetlna budynku. Wewnątrz znajdą się lokale przeznaczone na punkty gastronomiczne i usługowe. Powstanie także nowa droga dojazdowa oraz dodatkowe miejsca parkingowe. 

MS/foto. MS

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/miejsca/pkp_kasa_8.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96