Fabryka Broni podbije zagraniczne rynki?

Fabryka Broni podbije zagraniczne rynki?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
 

W ubiegłym tygodniu Fabryka Broni "Łucznik" stała się elementem Polskiej Grupy Zbrojeniowej, której zadaniem jest konsolidacja polskiego przemysłu obronnego.

- Z tej okazji postanowiliśmy odwiedzić nową siedzibę radomskiej fabryki i poznać plany władz zakładu na najbliższe lata. Cały kompleks produkcyjny prezentuje się imponująco i jest bardzo nowoczesny. W najbliższym czasie Ministerstwo Obrony Narodowej przeznaczy na modernizację polskiej armii dziesiątki miliardów złotych. Byłoby wspaniale, gdyby z tych zamówień skorzystała radomska Fabryka Broni - powiedział Wojciech Skurkiewicz, przewodniczący senackiej Komisji Obrony Narodowej.  

- Polska Grupa Zbrojeniowa ma swoją siedzibę właśnie w pomieszczeniach Fabryki Broni i to nie jest przypadek. Chcemy się tu rozwijać i mamy do tego doskonałe warunki. Celem spółki jest konsolidacja rodzimego przemysłu zbrojeniowego. Dotychczas przyłączono do nas 16 podmiotów, w tym radomski zakład oraz Hutę Stalowa Wola, Nano - Carbon, Ośrodek Badawczo - Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej, a także Wojskowy Zakład Lotniczy. We wrześniu dołączy do nas Grupa Polskiego Holdingu Obronnego, w tym Mesko S.A. oraz Zakłady Mechaniczne "Bumar - Łabędy". PGZ w tej chwili zarządza majątkiem o wartości 4 mld zł, a także kadrą pracowniczą liczącą 10 tys. osób - poinformował Michał Świtalski, członek zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Zobacz wnętrza Fabryki Broni (zdjęcia z marca 2014)

Dodajmy, że po całkowitej konsolidacji PZG skupi w swych strukturach od 40 do 50 tys. osób pracujących w segmencie zbrojeniowym. Zarejestrowanie spółki w Radomiu wiąże się dla nas z wieloma korzyściami. Po pierwsze to właśnie do naszego miasta odprowadzane są podatki, a po drugie Polska Grupa Zbrojeniowa planuje stworzyć w dawnej siedzibie Fabryki Broni inkubator nowych technologii, który może mieć wpływ na rozwój lokalnego przemysłu.

- Obecnie naszym najważniejszym i najnowocześniejszym produktem jest modułowy system broni strzeleckiej. Oprócz tego trwają prace nad zupełnie nowymi modelami karabinu maszynowego. To umożliwi nam konkurowanie z innymi firmami z europy i świata. Jednak nie możemy zapomnieć o tym, że naszym podstawowym celem jest wyposażenie polskiego żołnierza w doskonały produkt, który sprawdzi się w różnych warunkach - dodał Tomasz Nita, prezes Fabryki Broni "Łucznik" w Radomiu.

Warto wspomnieć o tym, że oficjalne otwarcie nowej siedziby Fabryki Broni odbędzie się pod koniec czerwca. Wartość całej inwestycji to ponad 100 mln zł.

MS

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy