Dwie firmy rozbudują się w Radomiu i dadzą pracę

Dwie firmy rozbudują się w Radomiu i dadzą pracę
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Dwie firmy - Rohrbogen i Świt - rozbudują się i dadzą pracę ponad 100 osobom. Radni wyrazili zgodę na wydzierżawienie obu zakładom działek w radomskiej strefie ekonomicznej przy ulicy Warszawskiej.

Oba zakłady produkcyjne powstaną u zbiegu ulic Ziei, Mroza i Malawskiego, czyli na terenach Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Podstrefa Radom, od strony Warszawskiej. Rohrbogen działa w strefie od siedmiu lat. Dzięki rozbudowaniu hali produkcyjnej zatrudnienie znajdzie tu około 25 osób.

Natomiast Spółdzielnia Inwalidów "Świt" chce również wybudować w tym miejscu halę, która posłuży do produkcji wyrobów kosmetycznych, a także zaplecze biurowe. W tym zakładzie pracę może znaleźć nawet 100 osób.

- Bardzo cieszę się z tego, że kolejne dwie firmy zdecydowały się zainwestować w Radomiu. Powoli kończą nam się tereny inwestycyjne włączone do specjalnej strefy ekonomicznej. Dysponujemy również działkami na Wośnikach i na Potkanowie, ale są to wciąż obszary czekające na przyłączenie do TSSE. Stosowny wniosek został już przez nas złożony i w tej chwili pozostaje nam tylko czekać na jego zaakceptowanie. Musimy pamiętać o tym, że to nie jest łatwa decyzja. Firmy inwestujące w podobnych strefach są zwolnione z płacenia części podatków. Mam nadzieję, że wkrótce otrzymamy zgodę i zajmiemy się przygotowaniem terenów dla kolejnych zakładów produkcyjnych - wyjaśnia wiceprezydent Igor Marszałkiewicz.

Przypomnijmy, że Podstrefa Radom TSSE obejmuje rejony inwestycyjne w Radomiu (m.in. w Wólce Klwateckiej i Gołębiowie) oraz w Pionkach, Poniatowej, Ożarowie Mazowieckim i Wyszkowie. Strefa funkcjonuje również na terenach kompleksu przemysłowego Zakładów Metalowych Łucznik S.A.

MS/foto. Archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy