Centrum kongresowego NOT na razie nie będzie

Centrum kongresowego NOT na razie nie będzie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Nowoczesny biurowiec połączony z luksusowym hotelem miał powstać na miejscu obecnej siedziby Naczelnej Organizacji Technicznej przy ulicy prof. Krukowskiego w Radomiu. Władzom NOT udało się znaleźć głównego inwestora - firmę Multibud. Pierwsze umowy pomiędzy instytucjami zostały podpisane wiele miesięcy temu, rozpoczęto już nawet załatwienia formalności, które umożliwiłyby realizację projektu. Pod koniec maja 2014 roku Multibud i NOT mieli podpisać najważniejszy dokument - umowę o rozpoczęciu budowy centrum kongresowego. Niestety, ale tak się nie stało.

- Przyczyna jest jedna. Inwestorowi nie udało się znaleźć odpowiedniej liczby firm, które były zainteresowane wynajęciem lokali usługowych. Aby w ogóle rozpocząć budowę, trzeba było mieć gwarancję zarezerwowania 50 procent powierzchni obiektu przez prywatne podmioty. Wymogi takie stawiały również banki, które miałyby udzielić kredytu na realizację projektu. Niestety, tych wymogów nie udało się spełnić, dlatego dotychczasowa współpraca z Multibudem została zakończona. Wiem, że nie są to optymistyczne informacje, ale czasami w biznesie dochodzi do takich sytuacji. Jesteśmy otwarci na propozycje ze strony innych deweloperów, którzy może będą mieli inną wizję przeprowadzenia tej inwestycji. Co konkretnie miałoby powstać na naszej działce? W tej chwili jest jeszcze za wcześnie, aby to jednoznacznie określić - powiedział Waldemar Fabirkiewicz, prezes zarządu Naczelnej Organizacji Technicznej w Radomiu.

W sumie współpraca pomiędzy NOT a Multibudem trwała przez 2,5 roku. Koszt całego przedsięwzięcia szacowano na 80 - 90 mln zł. Przypomnijmy, że budynek NOT powstał w 1976 roku. Budowa centrum kongresowego miała być bardziej opłacalna od ewentualnej modernizacji obiektu przy ulicy prof. Krukowskiego.


MS/foto. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/miejsca/not_01_1.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96