INTERWENCJE: Zaśmiecone działki w centrum miasta

INTERWENCJE: Zaśmiecone działki w centrum miasta
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

 

- To naprawdę tragedia, że w centrum miasta są tak zaniedbane działki. Mieszkam blisko. Widzę, że w opuszczonym budynku pomieszkują tu bezdomni, często rozpalają ogień. Dodatkowo ludzie systematycznie wywożą tu śmieci. Sądzę, że nie jest to tylko problem dla nas, mieszkańców tej ulicy, ale dla całego Radomia – mówi Agnieszka, mieszkanka kamienicy przy ul. Krakowskiej.

[gallery id=228]

- Działka przy ul. Krakowskiej 14, gdzie znajduje się kamienica przeznaczona do rozbiórki, jest współwłasnością gminy Radom. Nieruchomość ta przeznaczona została do zbycia w trybie przetargu nieograniczonego. W tej chwili trwa procedura przygotowania nieruchomości do zbycia, której zakończenie przewiduje się na rok 2013 – informuje Ryszarda Kitowska z biura prasowego radomskiego magistratu.

Większość z mieszczących się tam działek należy (od strony ul. Limanowskiego) do Okręgowego Przedsiębiorstwa Geodezyjno-Kartograficznego z siedzibą w Kielcach. Niestety nie udało nam się skontaktować z tym przedsiębiorstwem.

W tym wypadku za działki odpowiedzialni są właściciele, jednak mieszkańcy Radomia mogą zgłaszać problem zaśmiecenia i bezdomnych do Straży Miejskiej.

- Patrole stale kontrolują ten teren. Wiemy o tym, że w kamienicy pomieszkiwali bezdomni, dlatego wejście do niej zostało zamurowane. Do tej pory jednak nie mieliśmy zgłoszeń od mieszkańców pobliskich działek o problemach śmieci czy podpaleń. W sprawie nieczystości pozostawionych na Krakowskiej 14 oraz sąsiednich placów, właścicielom został wyznaczony termin, w ciągu którego mają oni obowiązek posprzątać teren. Do 15 grudnia śmieci powinny zniknąć - informuje Piotr Stępień, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Radomiu. 

Nina Zaborowska/ Foto. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy