INTERWENCJE: Wyrwa w rowerowej ścieżce na ul. Warszawskiej

INTERWENCJE: Wyrwa w rowerowej ścieżce na ul. Warszawskiej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Ulica Warszawska to jedna z radomskich tras, przyjaznych dla rowerzystów - a to za sprawą ciągnącej się niemal przez całą jej długość ścieżki rowerowej. A jednak jeden z jej odcinków stanowi problem dla cyklistów.

Chodzi o odcinek ścieżki od placu budowy Sądu Rejonowego i Okręgowego przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Kusocińskiego, aż do zakrętu w ulicę Jana i Jędrzeja Śniadeckich. Ponad 100-metrowy odcinek pozostaje niewykończony już od dłuższego czasu. Rowerzyści natrafiają po prostu na odcinek wysypany gruzem.

Zadzwoniliśmy do Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, by zapytać, co planują w tej sprawie. Jak dowiedzieliśmy się, ścieżka rowerowa mogłaby zostać ukończona z dnia na dzień. Prace jednak zostały wstrzymane z powodu prowadzonych obok robót budowlanych. Najpierw muszą zostać poprowadzone linii wodociągowe do placu budowy sądu, co wiąże się z rozkopaniem tego odcinka drogi. Dopiero później możliwe będzie dokończenie ścieżki rowerowej.

Na pytanie, kiedy możemy spodziewać się dokończenia prac, nie ma na razie jasnej odpowiedzi. - Linie wodociągowe miały zostać położone wiosną, tymczasem mamy lipiec. Te prace muszą jednak zostać wykonane przed końcem roku, gdyż teren budowy musi mieć zapewnione odwadnianie przed nadejściem zimy – usłyszeliśmy w MZDIK.

Tomasz Woźniak, Fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy