INTERWENCJE: Wiecznie otwarte zsypy na Ustroniu

INTERWENCJE: Wiecznie otwarte zsypy na Ustroniu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Na otwarte na oścież drzwi od śmietników skarżą się przede wszystkim lokatorzy mieszkań na parterze, sąsiadujących ze zsypami. Choć problem ten irytuje również ludzi zamieszkujących wyższe kondygnacje.

- Latem wydobywa się stamtąd fetor. Otwarte zsypy niektórym służą też jako toalety. Poza tym ludzie szukający puszek i innych rzeczy mających jakąkolwiek wartość, robią bałagan i często śmieci poniewierają się przy klatkach. Przez otwarte drzwi do zsypów dostają się szczury. Mogą też wejść tam dzieci i podpalać śmieci - mówi pani Maria, mieszkanka jednego z wieżowców przy ul. Sandomierskiej.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z zarządcą bloków na Ustroniu. - Próbowaliśmy już chyba wszystkich możliwych sposobów zabezpieczenia drzwi wejściowych do zsypów przed osobami postronnymi. Żaden nie przetrwał dłużej niż tydzień - mówi Jerzy Dąbrowski, wiceprezes do spraw technicznych Spółdzielni Mieszkaniowej Ustronie w Radomiu.

Przy metalowych drzwiach montowane były zarówno zamki, jak i kłódki. - Zamki były wyłamywane, a kłódki przecinane nożycami do metalu. Przypuszczamy, że zabezpieczenia forsują ludzie szukający wieczorami po śmietnikach aluminiowych puszek i butelek. Takie sygnały docierały do nas również od mieszkańców - dodaje Jerzy Dąbrowski.

Niektórzy lokatorzy są za likwidacją zsypów w blokach. Jednak na to potrzebna jest zgoda większości. Tymczasem część lokatorów nie chce jej wyrazić.

Marcin Walasik (m.walasik@cozadzien.pl); Fot. Marcin Walasik

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy