INTERWENCJE: Samochody rozjeżdzają niedawno ułożony chodnik!

INTERWENCJE: Samochody rozjeżdzają niedawno ułożony chodnik!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Miejscy drogowcy zapewniają, że zniszczony fragment trotuaru zostanie naprawiony. Jest on bowiem objęty naprawami w ramach bieżącego utrzymania.

- Sprawdzimy stan jego nawierzchni i zdecydujemy o koniecznych naprawach.  Zastanowimy się też, czy zasadne jest zamontowanie w tym miejscu słupków - mówi Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Parkowanie w opisywanym miejscu jest zakazane, o czym informuje znak zakazu zatrzymywania. - Kierowcy popełniają w sumie dwa wykroczenia, gdyż nie zostawiają odpowiedniej szerokości chodnika dla pieszych - zwraca uwagę nasz czytelnik z XV-lecia, który poinformował o problemie.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się również ze Strażą Miejską. - Nasze patrole kontrolują, jak wygląda parkowanie aut w pobliżu szkoły przy ulicy Miłej i na pobliskich drogach osiedlowych. Podejmujemy tam zarówno własne, jak i zlecone interwencje. Przyjrzymy się baczniej problemowi i jeśli notorycznie dochodzi tam do blokowania ciągu pieszego, to wystąpimy do zarządcy drogi o montaż słupków uniemożliwiających niewłaściwe parkowanie -  zapewnia Piotr Stępień, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Radomiu.
 

Marcin Walasik (m.walasik@cozadzien.pl); Fot. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy