INTERWENCJE: Kto posprząta alejkę?

INTERWENCJE: Kto posprząta alejkę?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

„Wózkiem po Radomiu” to prężnie działająca na facebook-u grupa, która na swoim profilu umieszcza zdjęcia miejsc w naszym mieście, gdzie ciężko poruszać się, szczególnie z wózkiem dziecięcym. Ostatnio pojawiła się tam informacja o ścieżce przy ulicy Mokrej.

Jak już wcześniej informowaliśmy w ubiegłym tygodniu płonęło poddasze budynku, który znajduje się (czytaj więcej - TUTAJ). Na forum „Wózkiem po Radomiu” czytamy: "Strażacy biorący udział w akcji gaśniczej zrzucili na chodnik papę z płonącego dachu. Niestety do dziś zalega ona na chodniku utrudniając przejście mieszkańcom dzielnicy Kaptur do przystanków, czy do targu. O tym, że jest to popularny ciąg pieszy świadczy widoczna na zdjęciu wydeptana ścieżka omijająca przeszkodę”.

 - My jesteśmy zobligowani do usunięcia zagrożenia. Czasami usuwamy niektóre elementy budynku, ale tylko wtedy, kiedy stanowią one zagrożenie dla przechodniów lub utrudniają ruch. Za sprzątanie odpowiedzialny jest właściciel terenu - wyjaśnia kpt. Paweł Mokra ze Straży Pożarnej w Radomiu.

Z naszych ustaleń wynika, że teren przy ul. Mokrej zazwyczaj sprzątany jest przez Zakład Usług Komunalnych.

- Ten skwer rzeczywiście należy do nas. Jeżeli do tej pory nie został uprzątnięty, zaraz przekaże tę informację do działu zieleni i zajmiemy się tym jak najszybciej – powiedział nam jeden z pracowników działu technicznego ZUK.

Źródło zdjęć: www.facebook.com/wozkiem.po.radomiu

Aleksandra Jabłonka (a.jablonka.cozadzien@op.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy