Będzie porządek na targowisku przy ul. Czachowskiego?

Będzie porządek na targowisku przy ul. Czachowskiego?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Chodzi o pięć działek, z których dwie - od ulicy Czachowskiego stanowią oficjalnie teren targowiska. Tu porządkiem zajmuje się zarządca i jak zapewnia rzecznik Straży Miejskiej Piotr Stępień, ze swoich obowiązków wywiązuje się dobrze. Pozostałe trzy działki, od strony ul. Nowogrodzkiej, to własność prywatnych osób.
I tu właśnie bez pozwolenia stają często handlujący. Po południu pozostają na tym terenie kilogramy śmieci, zwłaszcza dużo foliowych torebek. Straż Miejska interweniuje tu często, głównie po zgłoszeniach okolicznych mieszkańców o pozostawionym bałaganie.

- Sprawdzamy, czy sprzedający handlują tu zgodnie z prawem. Ale zabronić im działalności nie możemy, bo nie jest to teren miejski - tłumaczy Piotr Stępień.

Rzecznik strażników zapowiada jdnak poprawę sytuacji. Właściciele trzech działek od ul. Nowogrodzkiej również mają dość ciągłego bałaganu i tego, że na ich terenie bez pozwolenia pojawiają się sprzedawcy.

- Udało nam się porozumieć z właścicielami. W najbliższym czasie te trzy działki mają być po prostu ogrodzone. Więc handlujący nie będą tu mieli wstępu, wiatr nie będzie też przynosił śmieci - tłumaczy Piotr Stępień.

RED, Fot. S. Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Ostatnio komentowane

Polecamy