Zawody strażackie w Skaryszewie 1-2.09.

Zawody strażackie w Skaryszewie   1-2.09.
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W najbliższy weekend (1-2 września) w Skaryszewie odbędą się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, podczas których zostanie wybrana najlepsza jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej powiatu radomskiego.

Pierwszego dnia będą ze sobą rywalizować młodzieżowe drużyny pożarnicze, natomiast drugiego dnia seniorzy, łącznie 12 drużyn.

Zawody będą się składać z dwóch konkurencji: sztafety pożarniczej oraz ćwiczeń bojowych. Pierwsza z konkurencji będzie polegać na jak najszybszym pokonaniu trasy (7x50m), w trakcie której zawodnicy będą przekazywać sobie prądownicę. Ponadto do pokonania będą mieli dwumetrowy rów, ścianę oraz równoważnię o długości 6 metrów.

Ćwiczenie bojowe, które stanowią drugą konkurencję, będą polegały na zbudowaniu zgodnie z regulaminem oraz w jak najkrótszym czasie dwóch linii gaśniczych, a następnie strącenie strumieniami wody przeszkód w postaci tarcz i pachołków.

Poza samymi konkurencjami, podczas imprezy odbędzie się m.in. pokaz ratownictwa MDP w Skaryszewie, występ Orkiestry Dętej OSP w Skaryszewie oraz występy wokalistów z MGOK w Skaryszewie.

Początek imprezy w sobotę, 1 września o godzinie 10.00.

A. Towarek

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy