We wtorek ruszają Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej

We wtorek ruszają Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
We wtorek (9 września) na lotnisku Radom Piastów rozpoczną się 48. Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej w Klasie Advanced.

W zawodach ma wziąć udział 12 zawodników z Polski. W tym trzech reprezentantów Aeroklubu Radomskiego - Robert Kowalik, Bartłomiej Pyzik oraz Maciej Smólski.

- To już koniec sezonu, dlatego nie ma pilotów zagranicznych. Po zawodach będziemy mogli wybrać zawodników do kadry na przyszły rok - mówi Stanisław Szczepanowski, dyrektor Aeroklubu Radomskiego.

W trakcie mistrzostw zaplanowano rozegranie czterech konkurencji. Nie jest jednak pewne czy uda się przeprowadzić je wszystkie, bowiem uzależnione jest to od warunków atmosferycznych.

Pierwszego dnia (9 września) od godz. 9 do zachodu słońca odbędą się oficjalne treningi. W środę (10 września) o godz. 9 nastąpi oficjalna odprawa i otwarcie zawodów. Pierwsze konkurencje rozegrane zostaną tego samego dnia od godz. 11. Piloci rywalizować będą także w dniach 11-12 września od godz. 9 do zachodu słońca.

W sobotę (13 września) w godz. 9-14 przewidziano ewentualną dogrywkę. Oficjalne zakończenie zawodów odbędzie się tego samego dnia w Resursie Obywatelskiej o godz. 17:00.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl) / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy