W piątek szachowe mistrzostwa Radomia

W piątek szachowe mistrzostwa Radomia
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W piątek (10 października) w Zespole Szkół Samochodowych rozegrane zostaną mistrzostwa Radomia szkół ponadgimnazjalnych w szachach.

Turniej nosi imię rotmistrza Witolda Pileckiego, współzałożyciela Tajnej Armii Polskiej, żołnierza Armii Krajowej, oskarżonego i skazanego przez władze komunistyczne na karę śmierci i straconego w 1948r.

W zawodach wyłoniony zostanie indywidualny i drużynowy mistrz Radomia szkół ponadgimnazjalnych. Celem turnieju jest także popularyzowanie szachów wśród młodzieży, integracja i sportowa rywalizacja a także wsparcie programu "Powszechnej nauki gry w szachy", w realizację którego zaangażował się Ryszard Fałek, wiceprezydent Radomia.

Turniej zostanie rozegrany w piątek (10 października). O godz. 8 rozpocznie się odprawa techniczna, która potrwa piętnaście minut. Na 8:15 zaplanowano uroczystość otwarcia. Od 8:30 rozpocznie się rywalizacja. O 11:45 uroczystość zakończenia mistrzostw.

W zawodach może uczestniczyć reprezentacja szkoły złożona z pięciu osób (skład mieszany). Mistrzostwa zostaną rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 10 minut dla zawodnika. Do klasyfikacji drużynowej zalicza się wyniki wszystkich zawodników z danej szkoły.

Zwycięzcy otrzymają puchary i medale oraz nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Organizatorem zawodów jest Urząd Miasta Radomia we współpracy z Zespołem Szkół Samochodowych w Radomiu oraz Parlamentem Młodzieży Miasta Radomia.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl) / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy