W niedzielę charytatywne pokazy i rozgrywki

W niedzielę charytatywne pokazy i rozgrywki
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


16 czerwca ubiegłego roku podczas meczu w Siennie 32-letni Krzysztof Gumulak odbił piłkę głową i padł nieprzytomny na murawę. Okazało się, że doznał stłuczenia mózgu. Na dłuższy okres zapadł w śpiączkę. Do dziś wymaga stałej rehabilitacji, leków oraz środków pomocniczych i pielęgnacyjnych, co wiąże się z bardzo dużymi nakładami finansowymi.

- Pierwszy tego rodzaju event organizowaliśmy w listopadzie zeszłego roku. Udało się wtedy pomóc małej Julce. Już po pierwszej „Szlachetnej Paczce” widać było, że w Radomiu tego rodzaju imprezy wypalają. Stąd pomysł organizacji regularnych akcji, podczas których wszyscy mieszkańcy miasta, w tym politycy, dziennikarze, sportowcy mogą pomagać innym – tłumaczy Anna Słopiecka, jeden z trzech współorganizatorów imprezy. - Akcje te mają też służyć aktywizacji i integracji środowisk lokalnych, a ma im przyświecać szczytny cel – wsparcie najbardziej potrzebujących w naszym regionie.

Niedzielne spotkanie będzie miało miejsce w strefie Łucznik (plac przy klubie Archiwum) gdzie zostanie otwarty charytatywny pokaz motocykli i samochodów. Będzie też dritf i drift taxi, prowadzony przez profesjonalną grupę zapaleńców motoryzacyjnych, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla Krzysztofa Gumulaka.

Równocześnie w Kregielni Platinium odbędzie się turniej charytatywny, na który organizatorzy zaprosili lokalnych polityków, dziennikarzy, sportowców. W turnieju weźmie udział 12 trzyosobowych drużyn.

Wszyscy chętni zaproszeni są do Strefy Łucznik 30 marca w godz 12 -18. Istnieje również możliwość wsparcia Krzysztofa Gumulaka przez dokonanie wpłat na konto Fundacji Avalon (www.fundacjaavalon.pl).

Organizatorzy: Full Power Adam Kozłowski, Smart Business Anna Słopiecka, Wine Market Radosław Trzos oraz Restauracja Fondo Marzena Chełmińska.

RED

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy