W Greenducks optymizm przed nowym sezonem

W Greenducks optymizm przed nowym sezonem
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Jako pierwsi dołączyli do zespołu zawodnicy reprezentujący w zeszłym sezonie barwy Warsaw Sharks, czyli drużyny występującej w futbolowej ekstraklasie - Toplidze. Mowa o Mateuszu Ponecie, Arturze Sroce i Błażeju Patynowskim. Kolejnymi znanymi w Polsce nazwiskami, które zasiliły szeregi Kaczorów są Bartłomiej Muszyński, Kamil Dzigman oraz Kamil Piwowar, który został powołany do Reprezentacji Polski.

- Praca zawodowa uniemożliwiła mi rozegranie sezonu w Toplidze. Nie mogłem poświęcić aż tyle czasu na dojazdy do Będzina na mecze i treningi. Po drugie, mając na uwadze mecze Reprezentacji  Polski we wrześniu i październiku i moje aspiracje, nie mogłem sobie odpuścić tego sezonu. Z Greenducks trenuję dopiero kilka miesięcy i z tego co udało mi się zaobserwować to klimat do gry w futbol w Radomiu jest dobry. Mimo, że drużyna jest młoda, to widać, że zawodnicy tworzą jedność, nie ma podziałów. Wszyscy chcą dożyć do wspólnego celu - mówi Piwowar.

Z kolei Kamil Dzigman podkreśla, że duży wpływ na jego decyzję o grze w Radomiu miała organizacja klubu - W poprzednim sezonie jako kibic byłem na dwóch meczach Greenducks i spodobała mi się atmosfera wokół drużyny i  sama gra zawodników. Po prostu chciałem zostać tego częścią.

Pierwszy mecz w sezonie PLFA II Greenducks Radom rozegra w Warszawie, 5 lipca o godz. 14:00 na stadionie przy ulicy Kawęczyńskiej 44. Natomiast pierwsze spotkanie domowe, z drużyną Warsaw Dukes, odbędzie się 19 lipca na stadionie przy ul. Struga 63.

MN / Greenducks Radom / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy