Trzecie miejsce radomskiego WOPR-u

Sekcja radomskiego WOPR-u zajęła trzecie miejsce w Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki w Ratownictwie Wodnym. Reprezentanci Radomia zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobyli osiem medali.

W zawodach brały udział zawodniczki i zawodnicy w kategoriach młodzików, juniorów młodszych i juniorów. Mistrzostwa miały one na celu doskonalenie umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego, promowanie zasad bezpiecznego pływania oraz umożliwienie ratownikom rywalizacji i przygotowanie do startu w krajowych i międzynarodowych zawodach rangi mistrzowskiej.

Organizatorzy przygotowali takie konkurencje jak - holowanie manekina 25m, holowanie manekina 50m, ratowanie manekina w płetwach 50m, ratownik 100m oraz Wyścig Australijski. Największe sukcesy na tych zawodach radomianie święcili w przedostatniej z wymienionych wyżej konkurencji, gdzie na podium stanęły trzy zawodniczki WOPR Radom - Martyna Soboń, Daria Kamińska oraz Zuzanna Fedorowicz. Soboń i Kamińska dobrze spisały się również w konkurencji holowanie manekina gdzie zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. W tej samej konkurencji w rywalizacji juniorów na trzecim miejscu zameldował się Bartosz Makowski. Dorobek medalowy radomskiej ekipy uzupełniły dwa medale w Wyścigu Australijskim - srebro Martyny Soboń w kategorii dziewcząt oraz brąz Bartosza Makowskiego w kategorii chłopców.

- Zajęliśmy trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobyliśmy osiem medali. Jesteśmy zadowoleni z tego wyniku. Trenujemy na pływalni Orka dzięki uprzejmości Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz dyrektora Wojciecha Ścibora - mówi Konrad Lech, kierownik sekcji. - Szykujemy się do kolejnych startów. Był to sprawdzian przed zawodami wyższej rangi - podkreśla Lech.

Barwy radomskiego WOPR-u w Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki reprezentowali Martyna Soboń, Zuzanna Fedorowicz, Aleksandra Mendyk, Daria Kamińska, Bartosz Makowski, Adam Wasilewski, natomiast kierownikiem sekcji jest Konrad Lech.