Świetny wynik zawodników RKT Return w turnieju Janowicza

Przez dwa dni na 10 kortach prawie 150 dzieci rywalizowało w turnieju o każde miejsce w swojej kategorii. Pierwszego dnia rozgrywano mecze w grupach systemem każdy z każdy. Natomiast w drugim dniu zwycięzcy poszczególnych grup walczyli w jednej grupie finałowej o miejsca medalowe, zawodnicy z drugich miejsc w swoich grupach grali o miejsca 7-12, z trzeciej pozycji o miejsca 13-18 itd.

W turnieju nie zabrakło również zawodników RKT Return, w trzech kategoriach ośmiu radomian dzielnie walczyło o czołowe lokaty. Radzili sobie bardzo dobrze, bowiem aż szóstka z nich awansowała do grup finałowych i z powodzeniem walczyła o miejsca na podium.

Świetny występ zanotowało  trzech reprezentantów Returnu, którzy solidarnie zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach. Najbliższy wygrania turnieju do lat 10 był Franek Pastuszka, bowiem w najważniejszym meczu z Alanem Budzyńskim prowadził już 6/0, aby ostatecznie po bardzo dramatycznej końcówce przegrać 10/12. To była jedyna porażka w całym turnieju.

Drugie miejsce w kat. do lat 8 wywalczyła Wiktoria Chmielewska mając na koncie również tylko jedną porażkę. W decydującym meczu po bardzo wyrównanym i zaciętym meczu przegrała nieznacznie ze zwyciężczynią turnieju Nikolą Niepsuj, którą co ciekawe pokonała w rozgrywkach eliminacyjnych.

W kat. do lat 12 dużą niespodziankę sprawił Igor Jakubowski, który do grupy finałowej awansował dzięki lepszemu stosunkowi małych punktów. W finale zagrał bardzo dobrze wygrał cztery mecze i przy jednej porażce zajął drugie miejsce.

Z pozostałych finalistów czwarte miejsce do lat 12 zajęła Gabrysia Kraska, do lat 10 wśród dziewcząt piąte miejsce zdobyła Nikola Piasta, a wśród chłopców szóste miejsce Mikołaj Dąda.  Pecha miał w kat.do lat 10 Kuba Hrynkiewicz bowiem w eliminacjach zanotował tylko jedną porażkę, tak jak  dwóch innych zawodników, ale mając najgorszy stosunek małych punktów zajął dopiero trzecie miejsce i musiał walczyć o miejsca 13-18, tam wygrał już wyraźnie wszystkie mecze i ostatecznie zajął 13 miejsce. Natomiast Julia Wziątek do lat 10 walczyła o miejsca 13-18, gdzie przegrała tylko jeden mecz i zakończyła turniej na 13 miejsce. Oprócz Kuby Hrynkiewicza trenerem wszystkich zawodników jest Katarzyna Chmielewska.

Między poszczególnymi meczami dzieci miały wiele dodatkowych atrakcji, były gry i zabawy, konkursy rysownicze i zawody sprawnościowe. W konkursie na najładniejszy rysunek o tematyce –Jerzy Janowicz pierwsze miejsce zajęła Julia Wziątek.  W drugim dniu zawodów największą atrakcją dla wszystkich dzieci była obecność Jerzego Janowicza, który cierpliwie rozdawał autografy, grał ze wszystkimi uczestnikami, pozował do zdjęć z każdym zawodnikiem i dekorował zwycięzców. Na uroczystym otwarciu  obecni byli znani aktorzy, Karol Strasburger, Piotr Cyrwus i Robert Janowicz, którzy następnie wraz z Jerzym Janowiczem seniorem rozegrali mecz deblowy, a piłki w tym pojedynku podawali wszyscy zawodnicy Returnu.