Sukces radomskich łuczników

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Pasmo sukcesów rozpoczął start łuczników w zawodach w Jędrzejowie. W 13 maja 2017 w Ogólnopolskich Zawodach Młodzików i Dzieci w Łucznictwie o Puchar Starosty Jędrzejowskiego drużyna ŁKS Radom zajęła 3. miejsce.

Indywidualnie srebrne medale w swoich kategoriach wywalczyli Jakub Starzomski i Małgorzata Zawadzka. Jakub Falkiewicz zajął drugie miejsce w grupie dzieci młodszych, Igor Falkiewicz zajął 4. miejsce, a w grupie dziewcząt młodszych Zuzanna Jabłońska wywalczyła brązowy medal. Warto zaznaczyć, że 7-letnia Zuzia była najmłodszą uczestniczką tych zawodów. Miejsce 4. w kategorii młodzików starszych wywalczył Marek Gajda.

3 czerwca 2017 łucznicy walczyli o Świętokrzyską Babę Jagę. Zawody organizowane były przez ULKS GROT Bodzentyn. Zawodnicy ŁKS-u oprócz medali, wywalczyli także dwie Baby Jagi. W kategorii dzieci złoty medal zdobył Jakub Starzomski, a jego koleżanka Małgorzata Zawadzka brązowy medal. W kategorii łuki Apacze złoty medal zdobył Jakub Falkiewicz, jego starszy brat Igor srebrny medal. Kuba i Igor wystrzelali na zawodach takie same wyniki.

W miniony weekend odbyły się kolejne zawody w Zabierzowie. W zawodach zorganizowanych przez Grot Zabierzów wystartowało 118 zawodników w tym dwa kluby z Czech. W kategorii Apacze złoty medal zdobył Jakub Falkiewicz, a jego brat Igor był 4. Zuzia Jabłońska zajęła 5. miejsce. W kategorii dzieci Małgorzata Zawadzka i Jakub Starzomski zdobyli srebrne medale.Wśród młodzików Marek Gajda uplasował się na miejscu 5.Wśród młodziczek wystartowała po raz pierwszy Wiktoria Zych.

W ww wymienionych zawodach startowały dzieci, które dopiero niedawno rozpoczęły swoją przygodę z łukiem. Zuzia Jabłońska ma 7 lat. Jakub Falkiewicz 8 lat a jego brat Igor 10 lat. Jakub Starzomski i Małgosia Zawadzka to uczniowie klas 5, oboje starują w kategorii dzieci starszych. Marek Gajda (15 lat) i Wiktoria Zych (13lat) starują w kategorii młodzików. Za ich sukcesami stoi trenerka kluby pani Iwona Trześniewska, która poświęca zawodnikom dużo czasu. W okresie wiosenno-letnim zawodnicy doskonalą swoje umiejętności na boisku treningowym Radomiaka przy ul. Struga.

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.